گیوه بافی؛ از میوان تا آلمان

 


میدون در این قسمت میزبان بانوی کارآفرینی از خطه کرمانشاه است که با راه اندازی کسب و کار گیوه بافی، علاوه بر اشتغالزایی بانوان، هنر قدیمی منطقه بومی خود را احیا و تا آنسوی مرزهای جفرافیایی ارسال کند.

مسابقه میدون در هفتاد و نهمین قسمت خود میزبان هنرمند کرمانشاهی، سرکار خانم فرشته حسینی است. او از سال 1386 فعالیت خود در زمینه گیوه بافی را با اخذ مدرک مهارتی از اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه شروع کرد. به مرور زمان نیز با افزایش مهارت، توانست شرکت تعاونی بانوان کارآفرینی میوان را در سال 1394 راه اندازی و برای 50 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی کند.

کسب و کار خانم حسینی در حوزه گیوه بافی و گیوه دوزی است. او زیره (کفی)، نخ و وسایل موردنیاز را تحویل هنرمندان و بانوان دوزنده می دهد. گیوه های تولیدی نیز پس از چسبکاری و قالب گیری توسط استادکاران، به بازار عرضه می شوند. گفته می شود گیوه های رایج، ضد آب نیستند و به دلیل صاف بودن کف، در سطوح صاف و یخ زده قابل استفاده نیستند؛ خانم حسینی اما در نظر دارد در مجموعه خود، این مشکلات را حل کند. گفتنی است طرح کسب و کار او از میان 700 طرح معرفی شده به بنیاد برکت در سال 99، به عنوان برترین مورد برگزیده شد.

روستای میوان به عنوان روستای زنان گیوه باف در سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده و توانسته عملکرد قابل قبولی در حوزه جذب گردشگری داشته باشد. عرضه گیوه های تولیدی در این منطقه محدود نیستند و راه خود به صادرات و بازارهای خارجی همچون کشورهای آلمان، ایتالیا، نروژ، اتریش و انگلستان را به خوبی پیدا کردند.

طراحی و رنگبندی گیوه های شرکت تعاونی بانوان کارآفرینی میوان، کاملا انحصاری است و تاکنون توانسته معرف فرهنگ و اصالت روستای میوان منطقه اورامانات باشد. تیم مدیریت این مجموعه به هفتاد و نهمین قسمت از فصل دوم مسابقه میدون آمدند تا ضمن ارائه طرح توجیهی کسب و کار خود به داوران با سابقه این برنامه تلویزیونی، شانس خود را برای گرفتن جایزه میلیاردی و توسعه کارشان امتحان کند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت سرکار خانم فرشته حسینی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi