30 سال معرق کاری با چرم!!

 


اسماعیل میرفخر رجایی که استادکار و بازآفرین هنر معرق کاری با چرم است، به مسابقه میدون آمده تا محصولات منحصر به فرد خود را از قاب تلویزیون به مردم کشور معرفی کند.

هنر معرق کاری یکی از زیباترین و قدیمی ترین هنرهای دستی در ایران است که طرفداران بسیاری در داخل و خارج کشور را جذب زیبایی خود کرده. متداول ترین و پرطرفدارترین نوع محصولات معرق، از چوب ساخته می شوند اما حدودا سی سال است که هنرمندی اصفهانی، موفق به خلق این آثار چشم نواز با استفاده از چرم شده است؛ آقای اسماعیل میرفخر رجایی به هفتاد و هشتمین قسمت از فصل دوم مسابقه میدون آمده تا هنر ناشناخته خود را از قاب این برنامه تلویزیونی به مردم معرفی کند.

آثار معرق کاری با چرم را می توان بر آثار باستانی موجود نیز دید اما به دلایل متعددی آنطور که باید جایگاه خود در بین استادکاران و مردم را نیافته است. آقای میرفخرایی، حدود سی سال از عمر خود را صرف آموزش و بازآفرینی این هنر کرده است و امروز صاحب کسب و کاری موفق و سودده در این حوزه است.

معرق چرم را می توان برروی انواع محصولات خانگی همچون مبلمان، میز و صندلی، آینه و شمعدان و... کار کرد. هرچند که مراحل پیاده سازی کار بسیار زیاد و حساس است و به دلیل تلفیق چند هنر مختلف، به مهارت بالایی نیاز دارد. این محصولات از استحکام بسیار بالا و گارانتی 5 ساله برخوردارند و در برابر انواع ضربات مقاوم اند.

نکته جالب توجه دیگر در رابطه با این کسب و کار، شاگردان و آموزش پذیران آن هستند. حدود پنج سال است که این کارآفرین اصفهانی با حضور در زندان ها، آموزش این هنر به زندانیان و توانمندسازی آنان در این زمینه را آغاز کرده است. او هم اکنون دارای 100 نیروی کار مستقیم و غیرمستقیم است و به دلیل استقبال زندانیان و همچنین بنیاد تعاون زندانیان از این هنر، در آن محیط نیز مشغول تربیت نیروی کار است.

جناب آقای اسماعیل میرفخر زجایی، خود از زادگاه هنر ایران یعنی اصفهان، به تهران و استودیو مسابقه میدون رسانده تا ضمن معرفی معرق کاری با چرم، طرح توجیهی کسب و کار خود را در معرض نکات و نظرات داوران با سابقه این برنامه کارآفرینی قرار دهد.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای اسماعیل میرفخر رجایی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (4)

avatar

محمدرضا

شنبه 8 خرداد 1400

معرق کاری علاوه بر اینکه کار جذابیه اما بسیار هم سخته؛ حالا اگه روی چرم باشه سختی و ظرافتش بیشتر هم هست. موفق باشی

avatar

لاچینی

شنبه 8 خرداد 1400

با تشکر از میدون عزیز

avatar

آلبی

شنبه 8 خرداد 1400

بسیار کار خوب و نفیسی است منهی قیمتهاشون بسیار بالاست.

avatar

آلبی

پنجشنبه 6 خرداد 1400

هنر نزد ایرانیان است و بس

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi