زندانیان تولیدکننده پوشاک شدند

 


در این قسمت از مسابقه میدون، کارآفرینی معرفی خواهد شد که با شهامت و دغدغه مندی، نیروی کار کسب و کار خود را از میان زندانیان انتخاب کرده است.

چند سالی می شود که بنیاد تعاون زندانیان با همراهی عده ای از کارآفرینان دارای دغدغه اجتماعی و فرهنگی، در قالب مجموعه ای با نام گروه کارخانجات جامی، شروع به اشتغالزایی و آموزش زنان و مردان دربند کرده است. این بنیاد در تلاش است تا با توانمندسازی افراد مستعد که به دلایل گوناگون به زندان افتادند، علاوه برجلوگیری از ضربه های روحی به آنان، در راستای بهبود توانایی ها و شرایط آنان گام بردارد. یکی از این کارآفرینان، جناب آقای جمال پیرانی، صاحب کسب و کار تولید پوشاک است که به هفتاد و هشتمین قسمت مسابقه بزرگ میدون آمده است.

کسب و کار آقای پیرانی، تولید انواع پوشاک زنانه، مردانه و بچه گانه و همچنین لباس کار شرکت های بزرگ صنعتی همون شرکت های خودروسازی و تولیدی است. او همواره در طول سال های فعالیت خود در حوزه کارآفرینی، تلاش کرده با استفاده از مرغوب ترین مواداولیه همچون نخ و پارچه، بهترین محصولات را برای عرضه به مشتری آماده کند.

مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای زندانیان در محیط زندان، اقدام مهمی در جهت کاهش جرم و جرایم در اجتماع است، اگر فردی در مدت زمان محکومیت خود حرفه و شغلی موردعلاقه خود را آموزش دیده باشد، احتمال اینکه پس از آزادی زندان در آن حوزه به راه اندازی کسب و کار روی آورد، بسیار زیاد است و می تواند جلوگیری کننده از تکرار جرم باشد. آقای پیرانی شصت و پنج ساله نیز با مهم دانستن همین موضوع، با همکاری بنیاد تعاون زندانیان، نیروی کار خود را از همین افراد انتخاب کرده است.

این کارآفرین دغدغه مند به هفتاد و هشتمین قسمت مسابقه میدون آمده تا ضمن تاکید بر آموزش و توانمندسازی زندانیان، طرح توجیهی کسب و کار خود را در معرض قضاوت داوران این برنامه قرار داده و از نکات مشاوره ای آنان برای گسترش و رشد کار خود استفاده کند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای جمال پیرانی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

آلبی

پنجشنبه 6 خرداد 1400

باید از کسب و کارهای که نو پا و با شرایط خاص هستند حمایت شود تا اقشار آسیب پذیر هم مورد حمایت شوند.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi