چاقوی زنجان یا چاقوی چین؟!

 


یکی از سه کارآفرین راه یافته به این قسمت مسابقه میدون، مالک کسب و کاری خاص و منحصر به فرد است که در سالهای اخیر به فراموشی سپرده شده؛ تولید چاقوی زنجان...

همچون بازار بسیاری از محصولات صنایع دستی، بازار چاقو که زمانی در سیطره زنجانی ها بود، به دست چینی ها افتاده و جای دست ساخته های بومی را اشغال کرده است. چاقوی زنجان یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین صنایع دستی در ایران است که متاسفانه در سال های اخیر به دلیل کم کاری و عدم توجه مسئولان، به دست فراموشی سپرده شده. مسابقه میدون در هفتاد و هفتمین قسمت از فصل دوم خود، میزبان آقایان توکل و میثم زارعی، دو کارآفرین دغدغه مند است که با حضور در این عرصه، تلاش دارند این صنعت دستی را بازآفرینی کنند.

کیفیت بالای مواداولیه را می توان اصلی ترین مزیت رقابتی چاقوهای تولیدی در مجموعه این دو برادر یعنی شرکت چاقوي ممتاز زنجان دانست. زیبایی، ضد زنگ بودن، تیغه های نشکن و از دست ندادن میزان تیزی نیز ازجمله دیگر ویژگی های این چاقوهاست.

کسب و کار تولید چاقو قابلیت اشتغالزایی بالایی دارد و می تواند بعنوان شغل مناسبی برای معلولان و افراد کم توان جسمی و حرکتی شناخته شود. توجه آقایان زارعی به این نکته باعث شده تا بخشی از نیروی کار آنان را همین قشر تشکیل دهند. از سوی دیگر، باتوجه به آوازه این محصولات در بین الملل، صادرات و ارزآوری ازطریق آنان را هم می توان به مزیت های این کسب و کار افزود.

خانواده زارعی بیش از 33 سال است که در زمینه تولید انواع این چاقوهای دست ساز سابقه دارند. آنها به هفتاد و هفتمین قسمت از فصل دوم مسابقه میدون آمدند تا ضمن یادآوری این صنعت دستی فراموش شده و گوشزد نکاتی به مسئولین، شانس خود را برای گرفتن جایزه میلیاردی این برنامه تلویزیونی و هزینه آن در توسعه کسب و کارشان امتحان کنند؛ تنوع در شکل ظاهری و استفاده از مواداولیه متفاوت ازجمله این برنامه هاست.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت آقایان توکل و میثم زارعی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (5)

avatar

محمدی

جمعه 7 خرداد 1400

سلام برنامشون عالییی و فوق العاده بود چاقوی زنجان بسیار اصیل و باکیفیت هست باید از ورود چاقو های اروپایی به کشور جلوگیری شود👌

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 8 خرداد 1400

سلام دوست عزیز

بی نهایت ممنون از توجه شما به مسابقه میدون و شرکت کنندگان آن

avatar

حمید از پرند تهران

پنجشنبه 6 خرداد 1400

عالی بود چاقو و کارد اشپزخانه زنجان ، اصیل و مقاوم و عالی

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 6 خرداد 1400

سلام دوست عزیز

بی نهایت ممنون بابت توجه شما به مسابقه میدون 

avatar

آذر ناطقی گلوندانی

پنجشنبه 6 خرداد 1400

من عاشق برنامه میدونم.با دیدتش احساس غرور میکنم.بنظرم همه افرادی که میان یه قهرمان هستند حالا میان نواقص رو میفهمن اینجا ولی یکم درباره محصولاتشون بگم که مپلا ما گیلان هستیم نمیدونیم چجوری تهیه کنیم بعضی محصولات رو.تولیدکننده ها خوب توضیح بدند.و اینکه آخر برنامه یه خلاصه برنامه بگذارید برا اونایی که یه جاهای برنامه رو ندیدن

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 6 خرداد 1400

سلام دوست عزیز

بی نهایت ممنون از توجه شما به مسابقه میدون. بله ما حتما نظرتون رو در قسمت های آتی درنظر میگیریم. 

avatar

معصومه

چهارشنبه 5 خرداد 1400

سلام ای کاش هرکسب کاری که کارش خوبه وهمچنین محصولاتش راه ارتباطی میذاشتید تا میشد از فروشنده خریداری کنیم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 6 خرداد 1400

سلام دوست عزیز

ممنون از توجه شما به مسابقه میدون. برای تهیه محصول و ارتباط با شرکت کنندگان برنامه در صفحه فرد موردنظرتون درخواست همکاری ثبت کنید. 

avatar

امیر

ﺳﻪشنبه 4 خرداد 1400

عالی بود خیلی خوب

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
چهارشنبه 5 خرداد 1400

سلام دوست عزیز

ممنون از توجه شما به مسابقه میدون 

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi