گلخانه ای که خانه فلفل دلمه ای ها شد!

 


برنامه میدون در این قسمت میزبان بانوی کارآفرینی است که با احداث گلخانه کاشت فلفل دلمه ای، موفق به راه اندازی کسب و کاری موفق و سودده شده است.

در این چند سال اخیر که راه اندازی کسب و کارهای خرد و متوسط جان دوباره ای گرفته، احداث گلخانه ها نیز علیرغم هزینه های زیاد راه اندازی، جدی تراز گذشته توسط مردم دنبال می شود. گلخانه ها علاوه براینکه می توانند در کیفیت و افزایش میزان تولیدات کشاورزی اثرگذار باشند، در میزان کاهش استفاده از ذخایر ملی همچون آب و خاک نیز نقش آفرینی دارند. برنامه میدون در هفتاد و پنجمین قسمت از فصل دوم خود، میزان بانوی کارآفرینی است که با راه اندازی یکی از همین گلخانه ها، مشغول کشت و تولید فلفل دلمه ای است؛ سرکار خانم عفت تقی زاده 

کشت گلخانه ای جزو بهترین روش های کاشت در دنیاست که ضمن استفاده بهینه منابع و کاهش هزینه ها، سود و درآمدزایی قابل توجهی را برای صاحبان خود به همراه دارد. ضمن اینکه محدودیت جغرافیایی و آب و هوایی برای احداث آن وجود ندارد و قادر است کارآفرینان هر منطقه را صاحب سود و درآمد کند؛ هرچند که بهتر است در مناطق با وزش باد شدید و یا مرتفع، از راه اندازی صرف نظر شود. خانم تقی زاده نیز گلخانه کاشت فلفل دلمه ای خود را در سمیرم از توابع استان اصفهان بنا کرده و توانسته ضمن فروش آنها در بازارهای داخلی، صادرات آنها را نیز دنبال کند.

مجموعه سه ساله این بانوی کارآفرینی که با نام جوشار شناخته می شود، در زمینه فرآوری فلفل دلمه ها نیز فعال بوده و به تولید پاپریکا مشغول است. پاپریکا نوعی ادویه مجارستانی است که برای معطر کردن و طعم دهی به غذا، در صنایع غذایی به کار می رود. گفته می شود حفظ سلامت چشم، بهبود عملکرد گوارش، درمان اختلالات خواب، بهبود سریع زخم ها و کاهش دردهای مفاصل ازجمله خواص این ادویه نسبتا تند است.

صاحب فلفل دلمه ای های جوشار، خود را به هفتاد و پنجمین قسمت از فصل دوم برنامه میدون رسانده تا ضمن ارائه طرح توجیهی کسب و کار خود به داوران این مسابقه خصوصا آقای مصطفی زاده، شانس خود را برای گرفتن جایزه میلیاردی آن امتحان کند. او درنظر دارد درصورت برنده شدن، این مبلغ را صرف توسعه گلخانه و جدی تر دنبال کردن صادرات محصولاتش کند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت سرکار خانم عفت تقی زاده، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi