پرورش ماهیان سالم یا سرطان زا؟

 


برنامه بزرگ کارآفرینی میدون در این قسمت میزبان کارآفرینی است که در حوزه پرورش ماهی و آبزیان فعالیت می کند؛ اما با تفاوتی مهم نسبت به رقبا...

ماهی یا بطور کلی خانواده آبزیان، ازجمله محصولات غذایی سالم و با درصد پروتئین بسیار بالا هستند که همواره مصرف آنها در تمام رده های سنی توصیه می شود؛ اما این توصیه پزشکان تنها درصورتیکه است که نحوه پرورش این موجودات با سطح سلامت و ایمنی قابل قبولی انجام شود که متاسفانه این موضوع به دلیل استفاده بیش از حد برخی پرورش دهندگان از سموم و موادشیمیایی، محقق نمی شود. برنامه میدون اما در هفتاد و سومین قسمت از فصل دوم خود میزبان کارآفرینی است که موفق شده با کمترین هزینه و بیشترین بهره وری، استفاده از این سموم را به حداقل برساند و ماهیان سالمی را راهی بازار کند؛ جناب آقای محمدصادق سید

پرورش ماهیان زینتی را با میدون یاد بگیرید... 

آقای سید بازنشسته وزارت جهادکشاورزی، رئیس سازمانهای جهادکشاورزی خراسان شمالی و کهگلویه و بویراحمد و معاون امور دامی وزارت جهادکشاورزی است. چند سالی می شود که او با بررسی مشکل و معضلات روند پرورش ماهیان و آبزیان، اقدام به راه اندازی مجموعه ای با نام مجتمع پرورش ماهی پارسه که در آن، با استفاده از ماشین آلاتی برای بین بردن باکتری ها و میکروب های مضر و حتی سرطان زا، تلاش دارد محصولی به واقع ارگانیک را به دست مصرف کننده ایرانی و حتی خارجی برساند.

درحقیقت امکانات هوادهی موجود در این مجموعه و تجهیزات خاصی همچون اوزون ژنراتور، اکسیژن ژنراتور و... است که باعث ایجاد تفاوت بین محصولات آن با دیگر رقبا شده. البته این تنها تفاوت مجتمع پارسه با دیگر فعالین بازار ماهی نیست؛ مشتریان این کسب و کار می توانند درصورت عدم رضایت از کیفیت و طعم ماهی ها، تمام مبلغ خود را دریافت کنند.

جناب آقای سید به همراه کسب و کار ارگانیک خود، به هفتاد و سومین قسمت از برنامه میدون آمده تا ضمن قرار دادن طرح توجیهی خود در معرض قضاوت داوران، شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی این مسابقه امتحان کند. این کارآفرین قصد دارد درصورت برنده شدن این مبلغ، آنرا صرف ارتقاء کسب و کار خود و افزایش میزان تولید کند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای سید محمدصادق سید، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید