سنگ های قیمتی؛ سنگ هایی زیبا و سودآور

 


سنگ های قیمتی؛ سنگ هایی زیبا و سودآور

کسب و کاری پا به این قسمت از میدون گذاشته که سود و درخشش خود را، مدیون سنگ های قیمتی خراسان جنوبی است..

گفته می شود سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی موجود در استان خراسان جنوبی، بیش از 50 نوع اند؛ سنگ هایی که بعضا در سطح جهانی نیز کم نظیرند و می توانند علاوه بر اشتغالزایی، ارزآوری بسیار خوبی برای کشور نیز داشته باشند؛ اما مثل بسیاری مزیت های دیگر، تابحال آنطور که باید موردتوجه قرار نگرفتند. برنامه میدون اما در هفتاد و سومین قسمت خود میزبان کارآفرینی است که به این حوزه ورود کرده و توانسته کسب و کاری پرسود و رونق را راه اندازی کند؛ محمدرضا جامعی

آقای جامعی که خود مربی گوهر تراشی و ساخت زیورآلات سنتی در کمیته امداد خمینی است و بعنوان پشتیبان نیز در طرح مشاغل خانگی وزارت تعاون و جهاددانشگاهی فعالیت می کند، چند سالی می شود با راه اندازی مجموعه ای به نام درین ناب فردوس، به استخراج و تولید ارزش افزوده از این منابع گرانبها مشغول است.

گفته می شود از ابتدای شناسایی یک گوهر سنگ تا ساخت یک جواهر از آن، حدود 200 شغل مستقیم ایجاد می شود و این یعنی ظرفیتی عظیم که می توان با سرمایه گذاری و توجه بیشتر به آن، هم مشکل اشتغال بسیاری مناطق را حل کرد، هم واردات زیورآلات و جواهر را به حداقل رساند و هم با صادرات، ارزآوری قابل توجهی را هدف گذاری کرد. آقای جامعی نیز با بررسی تمام این موارد، تلاش دارد با استفاده از تیمی ماهر، روز به روز کسب و کارش را بزرگتری و پرسودتر کند.

فرآیند کار در درین ناب فردوس، پس از استخراج سنگ ها از معادن آغاز می شود. سنگ ها پس از شست و شو ازلحاظ کیفیت درجه بندی می شوند، سپس تراش خورده و توسط استادکاران این صنعت به اندازه های گوناگون در می آیند و نهایتا نیز برروی صنایع دستی، جواهرات و زیورآلات مختلف نصب می شوند. ضمن اینکه محصولات کاملا طبق نظر مشتری قابل تغییر اند و خدمات پس از فروش در زمینه تعمی نیز پیش بینی شده است.

رئیس درین ناب فردوس برای پیشرفت کار خود، درنظر دارد کار برروی طلا و پلاتین را نیز شروع کند تا بتواند ارزش افزوده بیشتری برای محصولاتش ایجاد کند. او خود را از شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی به هفتاد و سومین قسمت از برنامه میدون رسانده، تا ضمن استفاده از نظرات کارشناسی 4 داور آن، شانس خود را برای گرفتن جایزه میلیاردی این مسابقه امتحان کند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای محمدرضا جامعی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید