آخرین تلاش های دولت برای مانع زدایی و پشتیبانی از تولید

 


در پی اعلام شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با برگزاری جلسه ای فوری، دستورات مهمی را تصویب و به نهادهای اجرایی ابلاغ کرد.

پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در آغاز سال 1400 و اعلام شعار آن بعنوان تولید؛ رفع موانع و پشتیبانی ها، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با برگزاری جلسه ای با حضور تمام اعضا اعم از رئیس کل بانک مرکزی، روسای محترم اتاق ها و وزرای کشور، نیرو، جهادکشاورزی، تعاون، نفت، بهداشت و...  به بررسی شرایط موجود فضای کسب و کار و کارآفرینی کشور و اقداماتی که باید تا پایان دولت یازدهم انجام گیرد، پرداختند.

حتما بخوانید: لِه شدن تولید و سرمایه گذاری زیر چرخ های بی رحم بودجه 1400

در ابتدای جلسه در رابطه با موانع و محورهای پشتیبانی بخش تولید صحبت شد:

سپس بسته ای که با نظر تعداد زیادی از فعالین اقتصادی، کارآفرینان و صاحبین مشاغل و کسب و کارها گردآوری شده بود، موردبررسی قرار گرفت. بسته ای که علاوه بر بررسی موانع موجود در فضای کسب و کار کشور، تلاش دارد با استفاده تمام ظرفیت ها و در کمترین زمان ممکن، پیشنهادات کوتاه مدت و میان مدتی با رویکرد پشتیبانی از تولید و سرمایه گذاری و رفع موانع تولید و سرمایه گذاری ارائه کند:

ارز و ریال مالیات تامین اجتماعی کسب و کار زیرساخت تولید تامین مواداولیه و گمرک
تخصیص بودجه به اجرای طرح رونق تولید استفاده از گزارش شرکت های حسابرسی اجرای نص قانون و توقف حسابرسی تهیه لیست تولیدکنندگان پیشرو تسهیل دسترسی به زمین گسترش ابزارهای خرید اعتباری در بورس کالا
تخصیص بودجه به اجرای پروژه سرمایه گذاری  توقف حسابرسی بیش از یکسال توقف محاسبات چندگانه بازنگری قراردادها اعمال مشوق شهرک های دولتی به خصوصی تسهیل مراحل و فرآیندهای گمرکی
تسهیل بازار سرمایه شفاف سازی نرخ تسهیلات و میزات بدهی بنگاه ها شفاف سازی معافیت، تقسیط بدهی و جرائم مالیاتی اعمال ضرائب و تقسیط بدهی و جراید پیشخوان بخش تولید تامین زیرساخت های شهرک های دولتی به خصوصی  
تصویب فوری آیین نامه تهاتر      مبارزه با قاچاق اجازه توسعه شهرک های صنفی  

 

پس از بررسی بسته پیشنهاد و تصویب کلیات آن، مقرر شد کلیه دستگاه های اجرایی عضو و مرتبط با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تا پایان فروردین ماه، تمهیدات و اقدامات لازم جهت تحقق شعار سال را اتخاذ و به دبیرخانه ستاد ارسال کنند. تعین تکلیف در رابطه با شناسایی و حذف قوانین و مقررات مالی مزاحم تا قبل از پایان دولت، شناسایی قوانین و مقررات مالی مزاحم برای اجرای سیاست های اقتصادمقاومتی و تعیین اقدامات اجرایی برای کارگروه های استانی از دیگر تصمیمات اتخاذ شذه در اولین جلسه این ستاد در سال 1400 بود.

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

فرزان

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400

بسمه تعالی احتراما این حقیر به استحضار می رساند: در روند انجام امور اداری کار تولیدی مطمئنأ افراد متخلفی در سیستم اداری هستند که در زوایا ایستاده اند و تار میتنند بنابر این شما بایستی افراد متخلف را به کمک افرادی که در این روند قرار دارند شناسایی نمایید و آنها را حذف کنید ثانیا سیستم نظارتی که در ادارات اصفهان مشاهده کردم موفق نیست شما بایستی افرادی منصف را با داشتن اهرم ضمانت اجرا در ادارات معین نمایید تا بر مدت زمان انجام امور توسط یک کارمند نظارت کند این امر مطمئنأ سرعت انجام امور را تا ده برابر افزایش میدهد

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi