خانه هایی که با هوشمندی امن اند

 


میدون در این قسمت از فصل دوم خود میزبان مهندسی است که امن کردن خانه تک تک ایرانیان را بعنوان کسب و کار و شغل خود انتخاب کرده است...

یکی از سه کارآفرین شرکت کننده در شصت و نهمین قسمت برنامه میدون مهندسی است کارکشته در زمینه تولید و ساخت سیستم های هوشمند که می توانند منازل را از شر دزدان نجات دهند. جناب آقای مجتبی اسحاق زاده 38 ساله با طراحی دستگاه هوشمند و بی سیم، موفق شده بدون ایجاد کوچکترین خدشه ای در ظاهر منزل، امنیت آنرا دوچندان کند.

خانه هوشمندی که از دستگاه این کارگاه موسوم به برازا استفاده کند، ویژگی های ذیل را کسب خواهد کرد:

  • تشخیص باز و بسته شدن ناخواسته درب های مختلف
  • تشخیص حضور افراد در نقاط مختلف ساختمان بوسیله سنسورهای حرکتی و و اعلام آن ازطریق علائم هشداری
  • کنترل و اعلام دمای محیط ازطریق پیامک
  • کنترل روشنایی ساختمان توسط سنسورهای حرکتی جهت کاهش مصرف انرژی و روشن شد و خاموش شدن آنها ازطریق پیامک
  • باز و بسته کردن درب منزل، پارکینگ و روشن و خاموش نمودن وسایل برقی مانند پلوپز، چای ساز، غذاساز، وسایل صوتی و تصویری و.. توسط پیامک و یا زمانبندی روزانه
  • اعلام قطع و وصل برق با ارسال پیامک و تماس تلفنی ازطریق سیستم به شماره های تعریف شده و فعال ماندن سیستم به کمک باتری
  • اعلام هشدار با فعال شدن سنسورهای حرکتی

درحقیقت دستگاه برازا هم می تواند امنیت و هوشمندی را به یک خانه هدیه دهد و هم کاهش هزینه های انرژی را به همراه داشته باشد؛ چراکه طبق تحقیقات، بخش زیادی از هدر رفت انرژی در ایران به دلیل عدم توجه و آگاهی اعضای خانواده است. کارآفرین تولیدکننده این دستگاه هوشمند به شصت و نهمین قسمت از میدون آمده تا ضمن معرفی محصول خود، طرح توجیهی کسب و کارش را در معرض قضاوت داوران آن قرار دهد.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای مجتبی اسحاق زاده، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi