کسب و کاری به وسعت 37 هزار روستای ایران

 


میدون در این قسمت میزبان کسب و کاری به وسعت تمام ایران است...

ایران کشوری چهارفصل با 31 استان و بیش از 37 هزار روستاست که به دلیل ویژگی های جغرافیایی اش، از مزایای ویژه ای برای فعالیت های کشاورزی و دامداری برخوردار است. از همین رو بسیاری از روستانشینان با استفاده از این مزیت ها، مشاغل مختص به خود را راه اندازی کرده و مشغول به فعالیت اقتصادی هستند؛ اما فروش و عدم وجود بستری مفید برای تبلیغ محصولات، مشکلات جدی را برای کسب و کار آنان بوجود آورده. برای حل این موضوع جوانان زیادی دست به کار شده و ایده های خود را مطرح کردند که یکی از آنان مهمان شصت و هشتمین قسمت از برنامه میدون است؛ مهران شهبازی 33 ساله از استان اصفهان

آقای شهبازی به همراه تیم کاربلد خود اقدام به ایجاد پلتفرمی با نام سلوا کردند که محصولات ارگانیک و تولیدی در سراسر روستاهای ایران را بدون واسطه و با کمترین هزینه حمل و نقل به دست مشتریان می رساند. درحقیقیت می توان سلوا را فروشگاهی اینترنتی دانست که در زمینه فروش محصولات متنوعی همچون محصولات غذایی (انواع گوشت قرمز، انواع چاشنی و عسل و مربا، میوه و سبزیجات، خشکبار و ادویه جات)، پوشاک، محصولات شوینده، آرایشی بهداشتی و صنایع دستی فعالیت می کند.

حتما بخوانید: رابین؛ میانبری به اصیل ترین صنایع دستی ایرانی

 

نکته جالب توجه در رابطه با این فروشگاه اینترنتی، جداسازی استانها و شهرستان هاست؛ با ورود به سایت سلوا، سیستم در ابتدا از کاربر می خواهد تا استان موردنظر خود را وارد کند تا بطور مستقیم، محصولات تولیدی در روستاهای همان استان برای او نمایش داده شود. سبک زندگی سالم، کمک به توسعه پایدار کسب و کارهای روستایی، کیفیت بالا و تناسب قیمت ازجمله دیگر ویژگی های این پلتفرم عنوان شده است.

سلوا در تلاش است دو معضل عمده کسب و کارهای روستایی و خرد در کشور را حل کند:

  1. عدم دسترسی راحت، تضمین شده، با کمترین واسطه و هزینه به محصولات سالم و روستایی
  2. عدم امکان برند سازي، بسته بندي و فروش محصولات اصیل براي تولید کنندگان خانگی و روستایی

این تیم با ارائه خدماتی همچون مشاوره اي رایگان در حوزه طب و تغذیه و رژیم غذایی، مهلت بازگشت کالا تا سه روز و عودت مبلغ درصورت نارضایتی مشتری، موفق شده در مدت زمات کوتاهی (حدود 4 سال) رضایت و اعتماد مخاطبین خود و همچنین کارآفرینان روستایی را جلب کند.

حال آنها به برنامه کارآفرینی میدون آمدند تا ضمن معرفی خود بعنوان فروشگاهی تخصصی در زمینه عرضه محصولات روستایی، شانس خود را برای کسب سرمایه و دنبال کردن برنامه های توسعه ای خود امتحان کنند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای مهران شهبازی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi