تاثیر رتبه الکسا بر افزایش درآمد کسب و کار (بخش دوم)

 


Alexa چیست و چگونه باید با آن کار کرد؟ میزان محبویت و بازدید زیاد چگونه می تواند بر رنک الکسا و نهایتا افزایش درآمد کسب و کارهای اینترنتی اثرگذار باشد؟

همانطور که در نوشته قبل گفته شد، (برای خواندن نوشته قبل، اینجا کلیک کنید) سایت Alexa نوعی موتور جستجو در فضای اینترنت است که وبلاگ ها و سایت های موجود در را براساس الگوریتم های خاص و ویژه ای، در سطح جهانی و کشوری رتبه بندی می کند. الکسا از این نظر برای کسب و کارها خصوصا کسب و کارهای اینترنتی مهم است که تاثیر زیادی برروی درآمد و میزان مقبولیت آنها خواهد داشت؛ چراکه نشاندهنده میزان بازدید مخاطبین و اعتماد آنهاست. اما طریقه استفاده از این موتور چگونه است؟

حتما بخوانید: مجوزهای لازم برای کسب و کار اینترنتی

 پیش از هر چیز باید بدانید که این سرویس تنها بازدیدکنندگانی را به حساب می آورد که تولبار الکسا را برروی مرورگر خود داشته باشند؛ بعبارت دقیق تر اگر شما یک میلیون بازدیدکننده از سایتتان داشته باشید و فقط چهارصد هزار نفر از آنان تولبار الکسا را برروی مرورگری که با آن به سایت شما می آیند داشته باشند، همین چهارصد نفر بعنوان بازدیدکنندگان درنظر گرفته خواهند شد. پس نصب تولبار، اصلی ترین تکنیک برای کسب یک رتبه خوب است.  

نحوه کارکرد Alexa و ترفندهای بهبود رتبه در آن

پس از سرچ آدرس یک سایت در الکسا همچون Meidoun.ir، با صفحه ای شامل یک نمودار و چند عدد مواجه خواهید شد:

  • عددی که در سمت چپ و بالای نمودار نشان داده می شود، رنک (رتبه) الکسای سایت در روز است. این عدد نشاندهنده رتبه سایت در میان تمام سایت های جهانی است.
  • عددی که در سمت چپ و پایین نمودار است، رتبه را در سطح کشوری خاص همچون ایران را نشان می دهد.
  • نمودار میان صفحه روند کلی رتبه Alexa سایت مورداشاره در 90 روز گذشته را نشان می دهد. دقت کنید این نمودار باید از سمت چپ به راست بررسی شود؛ اگر صعودی باشد یعنی رنک الکسا کاهش و بهبود یافته اما اگر نزولی باشد، به معنای افزایش این عدد و درواقع کاهش میزان بازدید مخاطب در سطح کشور و جهان است.

در یادداشت قبل به چند ترفند در رابطه با کاهش رنک سایت الکسا اشاره کردیم که موارد ذیل را نیز می توان به آنها اضافه کرد:

  1. ایجاد یک وبلاگ در سایت
  2. انتشار مطالب سریالی و بلند
  3. تبلیغات
  4. تکمیل اطلاعات در سایت الکسا
  5. درخواست از مشتریان برای رفتن به الکسا و نظر دادن در رابطه با سایت یا وبلاگ شما

​حتما بخوانید: چگونه در شرایط رکود حاصل از کرونا تبلیغ کنیم؟

خرید رتبه الکسا؛ خوب یا بد؟!

نکته آخری که باید به آن اشاره کرد، خرید رتبه الکساست. بسیاری کسب و کارهای اینترنتی برای بهبود رتبه خود در سرچ گوگل، بجای اقداماتی همچون بهبود سئو، تولید محتوای موثر، ارتباط قوی و پایدار با مخاطبین و مشتریان، ارائه خدمات و مطالب مفید و آموزنده و... اقدام به خرید رنک Alexa می کنند. خرید رتبه الکسا شاید بتواند مرهم موقتی بر میزان بازدید و یا حتی شاخص بانس ریت (Bounce Rate) باشد اما در درازمدت، کمک زیادی به افزایش درآمد و حتی افزایش میزان بازدید از سایت نخواهد کرد؛ چراکه آنچه برای سرویس های امروزی مهم است، کیفیت مطالب و استفاده بیننده یا خواننده از آنهاست. رمز موفقیت برای فعالیت موثر در فضای اینترنت و داشتن کسب و کار موفق در آن، احترام به مخاطب و پیدا کردن نیازهای اساسی اوست نه استفاده از ترفندهای میانبر برای داشتن رتبه های بالا در موتورهای جست و جو...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi