هفت سین اختصاصی مدیران

 


هفت سینی که با بهبود و ارتقاء آن، 1400 تبدیل به درخشان ترین سال برای کسب و کارتان خواهد شد...

سین اول؛ سنجش، ارزیابی و اندازه گیری

بدون اندازه گیری و ارزیابی، نمی توان نگاه درست و کاملی از اقدامات گذشته داشت. همچنین نمی توان برنامه ریزی درستی برای آینده کرد؛ دوباره کاری ها و هدر رفت منابع اصلی ترین ضربه ای است که عدم وجود سنجش و ارزیابی به یک کسب و کار می زند. یکی از دلایل درجا زدن و عدم پیشرفت نیز همین بررسی نکردن عملکرد در گذشته است.

حتما بخوانید: 9 کسب و کار پولساز سال 99

سین دوم؛ ساختار سازمانی، سازماندهی و برنامه ریزی

مشخص کردن ساختار سازمانی، سازماندهی افراد و اقدامات و البته به روزرسانی آن برحسب گذر زمان و پیشرفت های صنایع و همچنین برنامه ریزی برای و داشتن مسیری برای پیشرفت کسب و کار، شاید اصلی ترین وظیفه یک مدیر باشد. اولیه ترین نتیجه نبود تفکری واحد برای پیاده کردن این اصول در کسب و کار، شلوغی و درهم ریختگی کارکنان و درنهایت عدم پیشرفت و رشد خواهد بود.

سین سوم؛ سرمایه انسانی

موفقیت بلندمدت و پایدار یک سازمان، به نیروی کار و بهره وری او گره خورده است. تا زمانیکه یک کارآفرین نتواند سرمایه انسانی موردنیاز کسب و کارش را تامین کند، به خوبی آموزش دهد و برای رشد او برنامه داشته باشد، نباید برای ماندن در بازار و پیشرفت در صنعتش امیدوار باشد.

سین چهارم؛ سیاست و رفتار سیاسی

بروز رفتارهای سیاسی و موضع گیری های جناحی در یک سازمان با وجود تیمی متشکل از انسانهای مختلف، امری اجتناب ناپذیر است اما آنچه که ممکن است باعث ایجاد اخلال در روند فعالیت مجموعه شود، عدم وجود رویکردی درست برای مدیریت آنهاست. عده ای از کارشناسان معتقدند هرچه میزان درک رفتار سیاسی در کارکنان بالاتر رود، حرکت به سمت رفتارهای برد_برد نیز تسهیل خواهد شد؛ این گزاره بدین معناست که وجود فضای تعال سیاسی، نه تنها موجب افول نخواهد شد بلکه به موفقیت کسب و کار نیز کمک خواهد کرد. در اینجا تنها واکنش مدیران، باید طراحی سیستمی برای رشد سواد سیاسی افراد و مدیریت ابراز تفکرات سیاسی باشد.

سین پنجم؛ سیستم ها و استانداردهای مدیریتی

استانداردهای ملی، منطقه ای و بین المللی همواره الگوی موثری برای ارائه بهترین، باکیفیت ترین و به صرفه ترین خدمات و عملکردها به مشتریان بوده است. رعایت این استانداردها همچون استانداردهای ایمنی، کیفیت، بهداشت، محیط زیست و.. نه تنها کسب و کار را به بلوغ قابل قبولی می رساند بلکه راه را برای رشد منطقی تر و معقول تر و البته سریعتر، هموار خواهد کرد.

حتما بخوانید: 7 تکنیک برای افزایش رضایت و وفاداری مشتریان

سین ششم؛ سامانه های طلاعاتی

کمتر کسی است که در دنیای امروز درگیر سامانه های اطلاعاتی و حجم وحشتناک خبری آنها نباشد. یک مدیر موفق کسی است که بتواند خود، کسب و کارش و کارکنانش را با این اطلاعات و اخبار وفق دهد و سعی کند طبق منافع سازمانی اش، از آنها بهره جوید. اطلاعات رقبا، بازار و مشتریان و همچنین قدرت پیش بینی شرایط آینده ازجمله فواید استفاده از سامانه ها و سیستم های اطلاعاتی است.

سین هفتم؛ سهم بازار

هفتمین سین، سهم بازار است. تمام شش مورد گفته شده در بالا، چرخه های یک سیستم برای گرفتن بیشترین سهم بازار یک کسب و کار هستند. طبق تئوری های گوناگون، کسب و کارهای موفق است که بتواند با استفاده از استراتژی های مشخص، سهم بیشتری از بازار را تصاحب کند و درواقع از سین های دیگر، برای ارتقاء سین هفتم استفاده کند.

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi