9 کسب و کار پولساز سال 99

 


در سالی که گذشت، چه کسب و کارهایی پرطرفدارترین و پولساز ترین بودند؟!

  پرواربندی گوسفند  

گوسفند در مقايسه با ساير حيوانات، به جيره نگهدارى کمترى احتياج دارد و بيشتر غذاى دريافتى را نیز صرف رشد و نمو مى‌کند (اساسا حیوان کم خرجی است). همچنین نسبت به سایر دام‌ها، مقاومت خوبی در برابر بیماری‌ها و شرایط نامناسب رطوبتی و دمایی دارد. درعین حال، به آب و هوای خیلی گرم و مرطوب حساسیت دارد؛ زیرا دچار استرس گرمایی می شود!!

سرمایه اولیه طرح توجیهی پرورش گوسفند، 83 میلیون تومان برآورد شده البته درصورتیکه جایگاه و تجهیزات در تملک شخص پرورش دهنده باشد، می توان کار را با 33 میلیون آغاز کرد.

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

  تولید علوفه هیدروپونیک  

هيدروپونيك یا هايدرپونيك (آب کشت) روشی است برای كاشت گياهان در بستری غیراز خاک که در آن ريشه ها در هوا و یا بسترهای مختلف دیگر مرطوب نگاه داشته می شوند. این روش يك روش پيشرفته باغباني است كه هم در خانه و هم در باغ مورداستفاده قرار می گیرد.

کاشت هیدروپونیک دارای قابلیت هایی است که نه تنها کشاورزی بلکه می تواند دامداران را نیز با خودکفا کردن، در حل مشکل کمبود علوفه یاری کند. دامدار با اختصاص یک فضای کوچک، تهیه سیستم ساده سرمایش و دقت به آبیاری و میزان نور، قادر است مقدار قابل توجهی علوفه تولید کند.

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

  بسته بندی خشکبار  

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد میزان صادرات آجیل در هشت ماه سال 99، 133 هزار و 700 تن به ارزش 835 میلیون دلار بوده است. این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 98 از نظر وزنی 99 درصد و از لحاظ ارزش 71 درصد رشد داشته است، اما این رشد خود را نه در اقتصاد ایران بلکه در اقتصاد کشورهایی همچون ترکیه که به فرآوری و بسته بندی محصولات فله ای و خام ایران مشغول اند، نشان می دهد درصورتیکه راه اندازی کسب و کار بسته بندی خشکبار می تواند این رشد را به کشور بازگرداند.

نکته ای که باید در زمان شروع کسب و کار بسته بندی آجیل به آن توجه کرد، بازاریابی است. بسته بندی نقش مهمی در بازار پسندی محصول ایفا می کند؛ زیرا باعث می شود مشتری به اصالت محصول پی برده و از سلامت آن مطمئن شود.

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

حتما بخوانید: راهکار های بازاریابی در بحران های اقتصادی

  محتوا نویسی  

شاید در گذشته می توانستیم از تولید محتوا بعنوان یک علاقه نام ببریم اما امروزه می توان از آن بعنوان یکی از مشاغل پر طرفدار در دنیا نام برد. دلایل این ترین شدن هم متفاوت است؛ گذشته از کرونا، یکی از مهمترین این عوامل آن است که شغل تولید محتوا به سرمایه زیادی برای شروع نیاز ندارد و می توان با سفارش گرفتن از اشخاص و شرکت ها، به راحتی کسب درآمد کرد.

تولید یک محتوای جذاب اصلا کار سختی نیست؛ اما نیاز به وقت و حوصله دارد؛ علاقه و ذوق هم می تواند کمک خوبی برای تبدیل شما به یک متخصص باشد. در این فرآیند هم، کسب درآمد اتفاقی است که لاجرم برایتان خواهد افتاد البته درصورتیکه خودتان با عینک درآمدزایی به تولید محتوا نگاه کنید و بتوانید هنرتان را به دیگران معرفی کنید. هرچند که شاید کسب درآمد، انگیزه تمام افرادی که در کار تولید محتوا هستند، نباشد اما اگر شما کسی هستید که با این دید می خواهید شروع کنید، باید بگویم که راه را اشتباه نیامدید.

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

حتما بخوانید: نسخه پیچی دکترمهرنوش برای دوران پسا کرونا

  تولید زغال فشرده  

مواداولیه در کسب و کار تولید زغال قالبی، حرف اول را می زند. اگر شما بعنوان یکی از علاقمندان این حوزه، تمایل دارید در آن سرمایه گذاری کنید، باید بدانید جنس نامرغوب هیچگاه در بازار مشتری نخواهد داشت درنتیجه هرگز شما را به درآمد و فروش میلیاردی نخواهد رساند. بنابراین سعی کنید با تهیه خاک اره مناسب و ضایعات کشاورزی قابل استفاده، محصولات باکیفیت و مشتری پسند تولید کنید. درصد ترکیب مواد اولیه و رطوبت آن‌ها پس از خشک شدن نیز دارای اهمیت است. درضمن اگر تولیدی تان در نزدیکی زمین های کشاورزی و یا مبلمان سازی ها باشد، می تواند هزینه حمل و نقل را کاهش و سود کارآفرین را افزایش دهد.

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

  پرورش زنبورعسل  

زنبورها موجودات خارق العاده ای هستند. درعین حالی که می توانند مزه های ترش، شیرین و شور را تشخیص دهند، از تشخیص مزه ی تلخ عاجزند. همچنین وسیله شنوائی شان، روی پاهایش قرار گرفته است. در هنگام پرواز نیز پرهایشان را حدود 200 بار در ثانیه تکان می دهند که باعث می شود سرعتی تقریبا معادل 30 کیلومتر در ساعت داشته باشند. 

شغل زنبورداری، چندان پیچیده نیست؛ اما نکته های ظریف و مهمی دارد که رعایت نکردن آنها، می تواند پروسه پرورش این موجودات بی خواب را دچار اخلال کند. آفات زنبور عسل مانندکرم های موم خوار، شپشک و...  و همچنین بیماری های ویروسی و قارچی و تک یاخته ای، ازجمله این موارد هستند.

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

  راه اندازی استارت آپ  

تکنیک های زیادی برای راه اندازی استارت آپ وجود دارد که برنامه ریزی، یکی از آنهاست. برنامه ریزی، اساسا مرحله دقیق و حساسی است خصوصا برای استارت آپ هایی که ایده ی نویی را دنبال می کنند؛ چون با یک اشتباه، ممکن است تمام وقت و سرمایه ی خود را از دست بدهند. برای داشتن یک استارت آپ موفق، باید قبل از شروع برنامه ریزی و هدف گذاری، مراحل اولیه ای مانند شناخت تیپ شخصیتی یا ایده اولیه را طی کرده باشیم؛ چراکه در کیفیت برنامه ریزی و فهم ما از اینکه دقیقا می خواهیم به چه برسیم، تاثیرگذار هستند.

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

  پرورش گیاهان دارویی  

گیاهان دارویی همانطور که از اسمشان پیداست باید عاری از آلودگی باشند تا خواص دارویی خود را حفظ کنند و این به روز بودن تجهیزات را در زمان کاشت، داشت، برداشت و فروش را طلب می‌کند. به روز بودن  در کسب و کار باعث سهولت کار و بالا رفتن سرعت تولید می‌شود. یکی از این فناوری‌های روز که در ایران بسیار رایج شده‌است، سیستم آبیاری قطره است که هم در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کند و هم آب‌یاری به محصول را راحت‌تر می‌کند.

داروهای گیاهی برای حفظ خواص درمانی نیاز به رشد در شرایط اقلیمی سازگار می‌باشند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های کسب و کار پرورش گیاهان دارویی، انتخاب گیاه مناسب با شرایط اقلیمی موردنظر شما است که میزان بازدهی کسب وکار را افزایش می‌دهند.

​(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

  زراعت چوب (کاشت درخت پالونیا)  

درخت پالونیا به دلیل تحمل بالا به گرما، خشکی وعدم حساسیت به انواع خاک، تبدیل به کسب و کاری سودآور در تجارت جهانی شده است. رشد درخت پالونیا بسیار سریع است و در طی سه هفته از شروع کاشت به اندازه یک وجب رشد می کند. این درخت در سن 5 سالگی به بلوغ رسیده و چوب آن قابل بهره برداری و استفاده است. علاوه براینها، پالونیا با شرایط اقلیمی و خاکی گوناگون نیز سازگار است؛ می توان در استانهایی متفاوتی مانند فارس، اصفهان، مازندران، گیلان، گلستان یا خراسان شمالی شروع به فعالیت کردند. البته علیرغم این مزیت ها، چند سالی می شود که در محافل مختلف، موضوعی تحت عنوان مهاجم بودن اینگونه درخت مطرح شده است... 

(برای خواندن ادامه مطلب، اینجا کلیک کنید.)

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

مجد

پنجشنبه 30 اردیبهشت 1400

لطفایکسری مشاوره کسب و کار درباره این کسب و کار های پولساز مانند پرورش گوسفند،بسته بندی خشکبار و کاشت پالونیا مطلب بذارید

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1400

سلام دوست عزیز

برای گرفتن مشاوره کسب و کار درخصوص پرورش گوسفند و بسته بندی خشکبار به قسمت کلینیک مشاوره مراجعه کنید. 

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi