تاثیر رتبه الکسا بر افزایش درآمد کسب و کار (بخش اول)

 


میزان محبوبیت و بازدید زیاد، ازجمله فاکتورهای اثرگذار بر درآمد کسب و کارهای اینترنتی است که محاسبه آن توسط سرویسی به نام الکسا (Alexa) انجام می شود.

الکسا چیست؟

الکسا (Alexa) سرویسی برای رتبه بندی سایت ها و وبلاگ های سراسر دنیاست که از سال 1996 با هدف تعیین میزان محبوبیت سایت های اینترنتی آغاز به کار کرد. نام این سرویس که متعلق به شرکت آمازون است، به احترام کتابخانه اسکندریه مصر و به امید تبدیل شدن فضای اینترنت به مکانی پراز علم و دانش انتخاب شده است.

رتبه سایت الکسا چیست؟

Alexa سایت ها و بلاگ های مختلف در فضای اینترنت را براساس میزان بازدید مخاطبین در سطح کشوری و جهانی رتبه بندی می کند. میزان بازدید، تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد، بک لینک ها و اقدامات مفید برای بهینه سازی محتوا (سئو) ازجمله عملکردهای موثر در بهبود رتبه (کاهش رتبه) در این سرویس است.

اطلاعات دقیقی از فرمول های مورداستفاده در الکسا در دسترس نیست اما نکته قابل توجه در این رابطه، ضرورت استفاده از تولبار آن است. درحقیقت کاربران کسب و کارهای اینترنتی باید تولبار الکسا را برروی مرورگر خود داشته باشند تا میزان بازدید و یا اقدامات دیگرشان مورد محاسبه قرار گرفته و در بهبود شرایط سایت موثر باشد. هرچند این موضوع در محافل علمی بعنوان یکی از نقدها براین سیستم مطرح می شود اما با این وجود درحال حاضر، تنها دیتابیس رسمی برای مشخص کردن میزان محبوبیت دامین ها (آدرس) های موجود در اینترنت سایت الکساست.

حتما بخوانید: مجوز های لازم برای کسب و کار اینترنتی

چرا رتبه (Alexa) مهم است؟

اساسا محبوبیت یک سایت یا وبلاگ چگونه پدید می آید؟

  1. انتشار مطالب مفید و جذاب
  2. بروزرسانی مطالب باتوجه به نیاز مخاطب
  3. عدم استفاده از سئوی کلاه سیاه
  4. بک لینک دادن به دیگر صفحات سایت و ایجاد یک چرخه کاربری

چهار مورد بالا را می توان مهمترین ترفندها برای افزایش محبوبیت دانست که به بهبود رتبه منجرب می شود. زمانیکه کاهش رتبه اتفاق می افتد، به معنی میزان بازدید قابل قبولی از سایت است که کسب و کارهای مختلف و متفاوت را به سمت سفارش تبلیغات در آن ترغیب می کند و این یعنی درآمد...

از سوی دیگر، با بازدید بیشتر مردم از یک سایت، خدمات آن توسط افراد بیشتری دیده می شود درنتیجه شانس تبدیل مخاطبین عادی به مشتریان وفادار (اصطلاحا مشتریان موثر) بیشتر خواهد بود.  

در نوشته بعد به چگونگی استفاده از سایت الکسا (Alexa) خواهیم پرداخت و به ترفندهای بیشتری برای بهتر شدن رتبه در آن اشاره خواهیم کرد. دقت کنید کسب رتبه در این دیتابیس کاری زمان بر است (حداقل 1 تا سه ماه)؛ باید صبور بود و با دقت پیش رفت تا بهترین نتیجه برای کسب مشتریان بیشتر و درآمد بهتر حاصل شود.

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi