الماسی درخشان در دل هرمزگان

 


برنامه میدون در این قسمت میزبان کارآفرینی است که با کسب و کارش، همچون الماسی در دل جزیره هرمز می درخشد...

برنامه کارآفرینی میدون، در شصت و چهارمین قسمت از فصل دوم خود میزبان بانویی نام آشنا در کارآفرینی از خطه هرمزگان که با کسب و کار تولید لباس و منسوجات سنتی پا به عرصه این مسابقه گذاشته است؛ فرخنده بادروج

فرخنده بادروج، بانویی 34 ساله از خطه هرمزگان است که از 14 سالگی وارد حرفه سوزن دوزی و تولید صنایع دستی بومی منطقه اش شد. رفته رفته کسب و کارش را توسعه داد و با اخذ گواهینامه و گذراندن دوره های مختلف، مهارتش را به گونه ای بالا برد که در عرض مدت کوتاهی، موفق شد نشان ملی اصلات را برای محصولات تولیدی خود کسب کند.

مجموعه او با نام شرکت تعاونی نقش و نگار الماس هرمز، در سال 94 تنها با 7 عضو اصلی تشکیل شد اما امروز با حضور 82 بانوی دیگر، به تولید محصولات زیبا و نفیسی ازجمله چادر، لباس محلی، کیف و کفش، جلبیل و انواع زیورآلات با به کارگیری هنرهای رویه دوزی، گلابتون دوزی، زری بافی، حصیر بافی و صدف کاری مشغول به کار است. کیفیت تولیدات به حدی بالاست که علاوه بر نمایشگاه های داخل، به کشورهای عمان، قطر و امارات نیز صادر می شود.

حتما بخوانید: کلاه کارآفرینی بر سر هنر نمدمالی

عضویت در اتاق بازرگانی و کانون زنان بازرگان، شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی، تاسیس خانه صنایع دستی هرمز، عضویت دائم در شورای سیاست گذاری زنان و خانواده استان و انتخاب در چندین دوره بعنوان تعاونگر برتر هرمزگان، از جمله سوابق و افتخارات خانم بادروج است. وی در سال جاری و با شیوع ویروس کرونا، موفق شد در نقش و نگار الماس هرمز به 50 نفر از بانوان، خیاطی بدون الگو را آموزش دهد و 200 هزار ماسک تولید کند که در نوع خود جالب توجه است.

این بانوی کارآفرین موفق که توانسته با هوشمندی، حداکثر استفاده را از هنر و نیروی کار محل زندگی اش کند، به شصت و چهارمین قسمت از برنامه میدون آمده تا هم طرح کسب و کارش را در معرض قضاوت داوران زبده ان قرار دهد و هم شانس خود را برای کسب جایزه یک میلیاردی آن امتحان کند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت سرکار خانم فرخنده بادروج، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi