30 درصد پسته تولیدی زرندیه به اروپا صادر شد

 


مسئول نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی زرندیه گفت: 30 درصد از محصول تولیدی پسته این شهرستان امسال پس ازتولید و فرآوری به کشورهای اروپایی صادر شده است.

به گزارش «میدون»، محمود بارانی در این مورد افزود: 10 هزار تن پسته امسال در شهرستان زرندیه تولید شد که بیش از یک سوم از این مقدار به صورت تازه خوری مصرف شد.
وی گفت: در مجموع 70 درصد از پسته تولیدی زرندیه دارای قابلیت صادراتی است که تاکنون 30 درصد آن صادر شده و طبق برنامه تا پایان اسفند بقیع محصولات تولیدی نیز روانه بازارهای جهانی می شود.
به گفته بارانی، بیشترین پسته تولیدی زرندیه در سال جاری از انواع کشیده مانند احمد آقایی و اکبری است.
مسئول نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی زرندیه گفت: هزینه های سنگین حمل و نقل از مشکلات پسته کاران و صادرکنندگان این شهرستان است که باعث شده که محصول پسته این شهرستان با برند سایر نقاط پسته خیز کشور صادر شود.
وی اظهار کرد: شهرستان زرندیه به دلیل نزدیکی به پایتخت و فرودگاه امام خمینی، دارای شرایط مناسبی برای عرضه و صادرات محصول پسته است.
بارانی توضیح داد: عملیات ساخت پایانه صادراتی پسته زرندیه حال انجام است و با راه اندازی آن دغدغه صادرات و هزینه های حمل و نقل تولیدکنندگان پسته زرندیه و حتی شهرهای همجوار کاهش می یابد و در گام بعدی می توان نسبت به ثبت برند پسته زرندیه امیدوار شد.
شهرستان زرندیه با جمیعت 64 هزار نفر، قطب صنعتی و کشاورزی استان مرکزی به ویژه در تولید پسته ارگانیک به حساب می آید.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi