۳۴۰ هزار تن کلزا در کشور تولید شد

 


مشاور مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته ۱۷۴ هزار هکتار از مزارع کشور به کشت کلزا اختصاص یافت که از این میزان سطح، ۳۴۰ هزار تن محصول تولید شد.

به گزارش «میدون»، شاپور شکاری اظهار کرد: توسعه کشت کلزا از پاییز سال ۷۸ در کشور آغاز شده است و هرساله فراز و نشیب‌هایی را به همراه داشت که خوشبختانه در سال زراعی گذشته توانستیم در محصول کلزا از لحاظ سطح زیرکشت و تولید رکورد بزنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۷۴ هزار هکتار از مزارع کشور به کشت کلزا اختصاص یافت که از این میزان سطح، ۳۴۰ هزار تن محصول تولید شد.

مشاور مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی درباره اهمیت توسعه کشت دانه‌های روغنی به‌ویژه کلزا گفت: پایداری در تولید غلات به‌ویژه گندم، کاهش وابستگی در روغن و کنجاله به خارج، کاهش خروج سالانه ۴ میلیارد دلار ارز برای واردات روغن، افزایش کیفیت روغن مصرفی و افزایش ضریب امنیت غذایی از ضرورت‌های توسعه کشت دانه‌های روغنی در کشور است.

شکاری ارزش واردات دانه‌های روغنی، روغن و کنجاله را در ۲۵ سال گذشته ۴۱ میلیارد دلار عنوان کرد.

وی درباره وضعیت روغن و کنجاله در کشور گفت: نیاز  کشور به روغن ۱.۳ میلیون تن، سرانه مصرف ۱۷ کیلوگرم و نیاز به کنجاله ۳.۵ میلیون تن است.

مشاور مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی تصمیم دارد برای سال زراعی آینده به تولید ۶۰۰ هزار تنی کلزا در کشور دست یابد.

این مسئول با بیان اینکه در چهار سال اخیر سه هزار کارنده با یارانه ۴۰ و ۵۰ درصدی در اختیار متقاضیان بخش کشاورزی قرار گرفت، گفت: امسال کارنده‌های ویژه‌ای برای فعالیت در اراضی شالیزاری در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

پیمان

چهارشنبه 21 آذر 1397

سلام خواستم بدونم تو زمین های شمال منظورم گیلان رشت توابع فومن میشه کاشت وقبل از اغاز فصل جدید برنج کاری برداشت کرد باران اذیت نمیکنه شرایط زمین چطوری باید باشه اگه جواب بدید ممنون میشم بعد اینکه از جهاد کشاورزی استان میشه تهیه کرد

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi