برداشت 1100 تن انار از شبه‌جزیره میانکاله

 


رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر از پایان برداشت انار در میانکاله خبر داد و گفت: 1100 تن انار ترش از انارستان‌های این شبه‌جزیره برداشت شده است.

به گزارش «میدون»، زمان رضااحمدی اظهار کرد: برداشت انار در میانکاله از طریق ساماندهی جوامع محلی و شرکت‌های تعاونی به‌صورت هیأت امنایی انجام گرفت و هشت سال متوالی است که چینش انار توسط افراد مهارت‌دیده بومی و با توجه به حساسیت‌های این زیست‌کره صورت می‌گیرد.

وی افزود: برداشت انار همانند سال‌های گذشته در خارج از زون امن و تنها در 2 هزار و 500 هکتار از انارستان‎های میانکاله انجام شده است که از 16 تا 30 مهرماه ادامه داشت و در این مدت، هزار و 100 تن انار ترش برداشت و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر بیان کرد: بخشی از درآمد حاصل از برداشت انار در میانکاله صرف حفاظت از این پناهگاه حیات وحش می‌شود.

 12 هزار هکتار از پوشش گیاهی شبه‌جزیره میانکاله دارای درختچه‌های خودرو انار است که در دو سه سال گذشته بخش‌هایی از آن به‌دلیل خطاهای انسانی بیش از هر زمان دیگری دچار آتش‌سوزی شده است، با این‌همه میانکاله همچنان یک منطقه حفاظت‌شده با قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود در ضلع جنوبی دریای خزر خودنمایی می‌کند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi