60 هزار تن گوجه فرنگی در ملکان برداشت شد

 


حسن علیوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملکان گفت: از ابتدای برداشت گوجه فرنگی در این شهرستان تاکنون بیش از 60 هزارتن از این محصول در ملکان تولید شده است.

به گزارش «میدون»، حسن علیوند روز پنجشنبه اظهار داشت: این مقدار محصول در مقایسه با سال گذشته 20 هزار تن افزایش تولید دارد.
وی افزود: تبدیل 90درصدی مزارع گوجه فرنگی در 2 سال گذشته از آبیاری سنتی به آبیاری نوین و نواری از جمله دلایل افزایش تولید محصول گوجه فرنگی در این شهرستان است.
علیوند گفت: علاوه برافزایش راندمان تولید استفاده از روش آبیاری نواری 50درصد در مصرف آب نیز صرفه جویی به همراه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی ملکان با بیان اینکه تا 2 سال آینده همه 750 هکتار مزارع گوجه فرنگی به آبیاری نواری تبدیل می شود، گفت: پیش بینی می شود تولید گوجه فرنگی به 80 هزار تن برسد.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشاورزان شهرستان استقبال خوبی از آبیاری نواری می کنند و دولت نیز بیش از 85 درصد هزینه تبدیل آبیاری سنتی به روش نوین و نواری را می پردازد.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در فاصله 155کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi