رشد ۱۶ درصدی ایجاد فرصت شغلی در بخش تعاون

 


مقایسه آماری نشان می دهد که ثبت تعاونی ها در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه قبل، 4درصد افزایش داشته و ایجاد فرصت شغلی توسط تعاونی رشد 16 درصدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش «میدون»، مقایسه تعداد تعاونی‌های ثبت شده در شش ماه سال جاری نسبت به شش ماه سال گذشته نشان میدهد، افزایشی معادل ۴درصد دارد. تعداد اعضاء با کاهش معادل ۳۸درصد و تعداد فرصت شغلی با افزایش معادل ۱۶درصد همراه بوده است.

براساس گزارشات اخذ شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در شش ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ ، تعداد ۱۷۴۷ تعاونی و ۶ اتحادیه در کل کشور به ثبت رسید.

تعداد کل اعضاء تعاونیها ۳۳۲۱۰ نفر و تعداد فرصت شغلی ۳۳۲۶۰ نفر  به ثبت رسیده است. متوسط تعداد اعضاء و فرصت شغلی مربوط به این تعاونیها ۱۹ نفر است.

استان فارس به ترتیب با ثبت  ۲۱۲  ثبت تعاونی در بین کلیه استانها بیشترین ثبت را داشته است. به گزارش واحد آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایرانف تعاونی بانوان تعداد ۲۸۰ تعاونی ثبت و  ایجاد فرصت شغلی۱۱۲۳۵ نفر را فراهم کردند همچنین تعداد ۴ تعاونی دانش بنیان در استانهای خوزستان، کرمان، گلستان و لرستان به ثبت رسیده اند.

بیشترین تعداد تعاونیهای ثبت شده براساس گرایش رشته فعالیتهای تعاونی “تعاونی های کشاورزی” و ” تعاونی های خدماتی” به ترتیب۵۴۶ و۵۲۹ واحد هستند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi