ممنوعیت صید میگو در آب‌های ساحلی بوشهر

 


عباس آهنگر مقدم معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر از ممنوعیت صید میگو از دوشنبه 12 شهریور درآب‌های ساحلی این استان خبر داد.

به گزارش «میدون»، عباس آهنگر مقدم اظهار داشت: با توجه به نتایج گشت‌های تحقیقاتی پژوهشکده میگو، صید این آبزی درآب‌های ساحلی این استان ممنوع خواهد بود.

وی با بیان اینکه صید میگو سوم مرداد برای قایق‌ها و پنجم مرداد برای لنج‌ها آغاز شد، افزود: بیش از 70 درصد ذخایر میگوی استان بوشهر از نوع ببری سبز است که بهترین میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود.

معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر با اشاره به کاهش 52 درصدی صید این آبزی، بیان کرد: پارسال مدت زمان صید دراستان بوشهر 33 روز بود و دراین مدت هزارو 676 تن میگو صید شد اما امسال صیادان تا پایان روزسی و پنجم، 804 تن میگو صید کرده‌اند که نشان ازکاهش 52 درصدی صید دارد.

به گفته معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر، این میزان صید نسبت به میانگین پنج ساله نیز 47 درصد کاهش دارد.

آهنگرمقدم گفت: علت کاهش صید را پژوهشکده میگوبا اجرای طرح‌های تحقیقاتی اعلام خواهد کرد اما شرایط جوی و صید بی رویه که باعث کاهش مولدها می‌شود دراین زمینه بی تاثیر نیست.

 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi