تصویب استاندارد اجباری کودهای شیمیایی

 


معاون فنی و کنترل کیفی شرکت خدمات حمایت کشاورزی از تصویب استانداردهای اجباری برای کودهای پرمصرف شیمیایی کشاورزی در شورای عالی استاندارد خبر داد.

به گزارش «میدون»، ملازاده معاون فنی و کنترل کیفی شرکت خدمات حمایت کشاورزی گفت: بر اساس این مصوبه اجرای استاندارد اجباری کودهای شیمیایی کلرور پتاسیم، سولفات پتاسیم، سولفات آمونیوم، اوره، سوپرفسفات تریپل، سوپرفسفات ساده و دی آمونیوم فسفات به تصویب شورای عالی استاندارد رسید ضابط اجرایی این مصوبه در استان‌های سراسر کشور سازمان جهاد کشاورزی استان متبوع خواهد بود. کودهای مورد اشاره بیش از 95 درصد کودهای مصرفی سالیانه کشور را با حجم بیش از سه میلیون تن در سال شامل می شود.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که اجرای این مصوبه نقش به سزایی در ارتقای کیفیت تغذیه خاک و گیاه و مغذی شدن غذای تولیدی در کشور دارد و این روند باعث می‌شود تا تولیدکنندگان و واردکنندگان واقعی کودهای شیمیایی بتوانند به فعالیت سالم خود در فضای مناسب پرداخته و تقویت شوند.

لازم به توضیح است که مصوبه ی فوق با سه سال تحقیق، مطالعه و پی گیری‌های مستمر معاونت زراعت تدوین و در نهایت در شورای عالی استاندارد مصوب شد.

با توجه به این مصوبه از این پس تمام تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان کودهای شیمیایی مورد اشاره موظف به رعایت استاندارد و درج علامت استاندارد روی بسته بندی کودهای تولیدی یا وارداتی موردنظر بوده و عدم رعایت آن موجب برخورد قانونی مراجع ذی ربط می‌شود.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi