صادرات ۲۸۹ هزار تن کالای غیرنفتی از آستارا

 


مدیرکل گمرک شهرستان آستارا از صادرات ۲۸۹ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش ۱۲۹ میلیون دلار از مرز زمینی این شهرستان طی پنج ماه گذشته به کشورهای روسیه، گرجستان و آذربایجان خبر داد.

به گزارش «میدون»، رسول امیدی با اشاره به صادرات ۲۸۹ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش ۱۲۹ میلیون دلار از مرز زمینی گمرک این شهرستان طی پنج ماه گذشته اظهار کرد: این مقدار کالا به کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان صادر شده است.

وی عمده کالاهای غیرنفتی صادرشده را محصولات کشاورزی، مواد غذایی، شوینده‌ها، محصولات شیمیایی، پارچه، لباس، کیف و کفش، مصالح ساختمانی و پلاستیکی دانست و گفت: صادرات این مقدار کالا در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته به‌لحاظ وزن و ارزش دلاری به ترتیب با ۱۴۰ و ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با اشاره به واردات ۸۷ هزار تن کالا به ارزش ۸۳ میلیون دلار از مبدأ گمرک این شهرستان بیان کرد: مواد شیمیایی، چوب‌آلات، آهن‌آلات، ماشین‌آلات و لوازم برقی از جمله کالاهای واردشده از طریق کشورهای فدراسیون روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان به کشور هستند.

امیدی به صادرات ۵۶ تن کالای غیرنفتی به ارزش ۷۶ هزار دلار در قالب تجارت چمدانی اشاره کرد و گفت: عمده کالای صادرات چمدانی از گمرک شهرستان آستارا به جمهوری آذربایجان بوده که این کالاها شامل مواد غذایی، محصولات کشاورزی و مواد پلاستیکی هستند.

وی ترانزیت خارجی ورودی را ۳۵ هزار تن به ارزش ۹۱ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: لوازم چوبی، فرآورده‌های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم‌شیشه و ورق‌آهن عمده کالاهای ترانزیت‌شده از از کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و اوکراین به مقصد ترکیه، عراق و امارات متحده عربی هستند.

امیدی با اشاره به ترانزیت خارجی خروجی  ۱۱۶ هزار تنی به ارزش ۵۵۶ میلیون دلار  گفت: این میزان کالا اعم‌از لوازم برقی، مصالح ساختمانی، ظروف شیشه‌ای، محصولات کشاورزی، لوازم بهداشتی و خودروی سواری از قاره‌های مختلف به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و اکراین ترانزیت شده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد مسافران ترددکننده از مرز زمینی شهرستان آستارا طی پنج ماه گذشته ۴۴۰ هزار و ۹۳۸ نفر است افزود: آمار مسافران ترددکننده نسبت به مدت مشابه سال 96 به لحاظ مسافران خروجی ۳۸ درصد و به لحاظ مسافران ورودی ۴۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با اشاره به اینکه درآمد گمرک این شهرستان در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ماه جاری ۳۱۱ میلیارد و ۲۵۵ میلیون ریال بوده است گفت: این میزان درآمد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۴ درصد افزایش داشته است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi