اشتغال ۲.۵ میلیون نفر در فرش دستباف

 


وزیر صنعت: غربی ها به دلیل آثار اجتماعی فرش، آن را تحریم کردند و می‌دانند که حدود 2 و نیم میلیون نفر در این حوزه اشتغال دارند و با تحریم آن اثرات اجتماعی بر جای خواهند گذاشت.

به گزارش «میدون»، محمد شریعتمداری امروز در مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران گفت:  در سال  71 برای  اولین بار صحبت از برگزاری این نمایشگاه شد و این نمایشگاه تاکنون ادامه دارد.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود: این صنعت و هنر با دستان مردم شریف این کشور در نقاط مختلف اداره می‌شود و بدون هر گونه ریا و با تواضع به دستان آنها بوسه می‌زنیم. 
وی اظهار داشت: در کشور ما در حوزه صنایع خلاق به این نکته می‌رسیم که ما خلاق‌ترین صنعت یعنی فرش را در اختیار داریم. 
شریعتمداری با اشاره به تحریم فرش ایران از سوی آمریکا گفت: آنها به دلیل آثار اجتماعی فرش، آن را مورد تحریم قرار دادند و آنها می‌دانند که حدود 2 و نیم میلیون نفر در این حوزه اشتغال دارند و با تحریم آن اثرات اجتماعی بر جای خواهند گذاشت. 
وی افزود: این در حای است که فرش رقم چندانی در حوزه صادرات نداشته و در سال 89 حدود ۵۷۰ میلیون دلار صادرات فرش دستباف داشتیم. 
شریعتمداری اظهار داشت:  هفته قبل شورای عالی فرش تشکیل و اولین جلسه آن برگزار شد. 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi