تولید بدون کارخانه فرصتی برای اشتغال زایی

 


تولید بدون کارخانه در جهان به عنوان مدلی کم هزینه برای کسب و کار، رشد اقتصاد و ایجاد اشتغال محسوب می شود که در دهه های اخیر به دلیل مزایایی که داشته، رشد روزافزونی یافته است.

به گزارش «میدون»، برخی کالاهای تولید داخل به دلیل هزینه بالای تمام شده دارای قیمت بالایی هستند که به طور معمول با نارضایتی مصرف کننده مواجه می شوند، از سویی تولیدکننده نیز باید به واسطه صرفه اقتصادی به تولید ادامه دهد، بر این اساس اصلی ترین راه برای تداوم تولید کاهش هزینه ها خواهد بود.
تولید کم هزینه در واقع همراه با مزایا و صرفه اقتصادی بسیار برای خانوارها و به تبع آن برای کشور است و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های موجود در خانواده ها، در تولید برخی از کالاها می توان هزینه تولید را کاهش و میزان بهره وری را افزایش داد.
در شرایط اقتصادی فعلی و بالا بودن هزینه تولید تا عرضه، تولید بدون کارخانه ره آورد نوینی برای کاهش هزینه ها به خصوص در بخش تولید است.
با توجه به بالابودن هزینه های انرژی و همچنین هزینه های تولید درکشور، این روش نوین را با اندک سرمایه می توان اجرا کرد و مطابق با ذوق و سلیقه جامعه اقدام به تولیدات فصلی و یا سلیقه ای کرد.
در تولید بدون کارخانه علاوه براینکه قیمت تمام شده یک محصول به مراتب ازسایر تولیدات بزرگ کارخانه ای کمتر است، از اسراف کمتری نیز برخورداراست و با این روش به ویژه در اشتغال بانوان می توان به کاهش بیکاری درجامعه دست یافت.
تولید بدون کارخانه فرصتی برای اشتغال زایی بیشتر
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندادی البرز دراین زمینه گفت: در شرایط فعلی اقتصادی باید به تولید داخل اکتفا داشت.
پرویز زرگر افزود: تولید داخل با احداث کارخانه رونق پیدا نمی کند می توان تولید را بدون احداث کارخانه نیز داشت.
وی ادامه داد: امروز ظرفیت های مشاغل خانگی که نیاز به هزینه های احداث و تاسیسات شهری ندارند باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرند.
او خاطرنشان کرد: با تولید بدون کارخانه می توان اشتغالزایی برای افراد بیشتری بویژه در حیطه مشاغل خانگی با هزینه کمتری داشت، رویکرد امروز طرح های اشتغالزایی باید به سمت فرصت های شغلی در روستا و مشاغل خانگی تغیییر یابد.
حاکم شدن نگاه تولید بدون کارخانه
رییس اتاق بازرگانی استان البرز نیز  بر ضرورت حاکم شدن نگاه تولید بدون کارخانه در بخش صنعت تاکید کرد.
رحیم بنا مولایی گفت: این نگاه که برخی صنعتگران تصور می کنند باید صفر تا صد محصول توسط خودشان و بدون بهره گیری از سایرین تولید و به بازار مصرف عرضه شود نگاه درستی نیست و باید اصلاح شود.
وی افزود: صنعتگران باید بستر را برای مشارکت و همکاری سایر افراد توانمند در مسیر تولید محصولات مرغوب و قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی فراهم کنند.
بنامولایی ادامه داد: برخی صنعتگران بر این باور غلط هستند که باید تنها دیده شوند، در صورتی که با همدلی و همراهی است که می توانیم با محصولات قابل رقابت و با برندهای مناسب در بازارهای بین المللی عرض اندام کنیم.
رییس اتاق بازرگانی استان البرز خاطرنشان کرد: برای پیشرفت کشور و ایجاد بسترهای اشتغال پایدار باید تولید بدون کارخانه راه اندازی شودفارغ‌التحصیلان باید به سمت تولید بدون کارخانه هدایت شوند.
وی گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده شود و فارغ التحصیلان به سمت تولید بدون کارخانه هدایت شوند تا مشکل ظرفیت‌های خالی کارخانه‌ها برطرف شود.
وی با بیان اینکه تولید بدون کارخانه مانع از اتلاف سرمایه می‌شود،افزود: تکنولوژی و امکانات موجود در بخش تولید عمدتا از کشورهای پیشرفته وارد شده است، بنابراین باید با خودباوری و ارتباط تنگاتنگ بخش صنعت و دانشگاه در نخستین گام ضعف خود را دربخش طراحی و مهندسی برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث اقتصاد مقاومتی این است که از امکانات موجود در کشور استفاده بهینه کنیم.
تولیدات غیرکارخانه ای ازمزایای فراوانی برخورداراست
رییس سازمان بسیج سازندگی استان البرز نیز با بیان اینکه تولیدات خانگی به مراتب از تولیدات کارخانه ای فراشمول تر، بهتر و گسترده تر انجام می گیرد، گفت: تولیدات غیر کارخانه ای از مزایایی فراوانی برخوردار است که امروزه بسیج سازندگی از این تولیدات کوچک و زود بازده حمایت کرده و تسهیلاتی را نیز برای آن هادر نظر می گیرد.
سرهنگ پاسدار علی ترکاشوند با اشاره به اینکه تسهیلات بانکی خوبی برای تولیدات و مشاغل خانگی در سال های 93 تا 97 به متقاضیان و فعالان این بخش ارائه شده است، گفت: فعالیت در این بخش برای بانوان توصیه می شود چرا که هزینه رفت و آمد به کارخانه را از دوش صاحب کار بر می دارد.
وی کاهش الودگی هوا، کاهش خطرات پیرامونی محیط کار، ایجاد قدرت انگیزشی، افزایش اعتماد به تولید داخل و بازاریابی راحت تر را از دیگر مزایای این دسته از مشاغل دانست و گفت: این تولید به محور خانواده آسیب وارد نکرده و می تواند آموزش های لازم مهارتی را به افراد مختلف را ارائه دهد.
وی ادامه داد: بی شک مشاغل خانگی هم افزایی، هم دلی و ایجاد کارمشارکتی در محیط خانواده همچنین مشارکت عمومی و کاهش آمار مشکل اقتصاد خانگی را در بر میگیرد و در تمام کشورهای پیشرفته جهان در اولویت جوامع قرار دارد‌.
وی با اعلام اینکه تفاهم نامه کشوری بین سازمان بسیج سازندگی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شده که برش استانی آن در البرز اجرایی خواهد شد، افزود: در این تفاهم نامه بروکراسی تشکیل شرکت تعاونی کاهش داده شده و تسهیلات کم بهره به متقاضیان اعطا خواهد شد شایان ذکر است این تسهیلات در سطح روستاها به صورت ویژه تری به افراد ارائه خواهد شد‌.
رییس بسیج سازندگی استان البرز گفت: 51 تعاونی روستا محور و خانه محوز در قالب این تفاهم نامه از سوی استان البرز معرفی شده که در حال حاضر 38 تعاونی از مجموع آمار یاد شده، به ثبت رسیده است، از طرفی باید به این نکته اشاره کرد که با توجه به مسائل اقتصادی موجود در کشور، مشاغل خانگی ارجح تر از اقتصاد غیر خانگی است.

پست های مرتبط

نظرات (9)

avatar

درویش پور

پنجشنبه 24 مهر 1399

میخواستم کسب و کار خانگی داشته باشم ،و اینکه در روستا زمین داریم خوزستانیم میشه پرورش قارچ راه انداخت سرمایه اولیه درامد و ریسک کار چقدر هست؟

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 27 مهر 1399

سلام دوست عزیز

در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید تا همکارانم باهاتون ارتباط بگیرن و راهنمایی تون میکنن.

avatar

محمد طه یعقوبی زاده

پنجشنبه 1 شهریور 1397

سلام چطور میتونم با شما همکاری کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

avatar

سما

جمعه 5 مرداد 1397

سالام وقت تون بخیرماچه طوری میتونیم همکاری کنیم راه ارتباطی به چه طریقی ممنون میشم راهنمایی کنید

avatar

رامین نادری

پنجشنبه 4 مرداد 1397

سلام عذرمیخوام درشهرهاچگونه میشه برای کارخانگی مانند:پرورش گل و کاکتوس از بسیج سازندگی وام گرفت؟؟؟

avatar
پاسخ دهنده:کارشناس میدون
ﺳﻪشنبه 9 مرداد 1397

سلام، به قسمت مشاوره مراجعه و سوالتون رو اونجا مطرح بفرمایید تا مشاوران راهنماییتون کنن.

 

avatar

رامین نادری

پنجشنبه 4 مرداد 1397

سلام عذرمیخوام درشهرهاچگونه میشه برای کارخانگی مانند:پرورش گل و کاکتوس از بسیج سازندگی وام گرفت؟؟؟

avatar

رامین نادری

پنجشنبه 4 مرداد 1397

سلام عذرمیخوام درشهرهاچگونه میشه برای کارخانگی مانند:پرورش گل و کاکتوس از بسیج سازندگی وام گرفت؟؟؟

avatar
پاسخ دهنده:کارشناس میدون
پنجشنبه 11 مرداد 1397

سلام. به ادارات بسیج سازندگی شهرتون یا نواحی سپاه مراجعه کنید چون ضوابط کشوری هست اما کسب و کارهای تحت پوشش در شهرهای مختلف متفاوته.

avatar

مصطفی عابدینی

جمعه 29 تیر 1397

خیلی عالی ،ولی اون ترس اولیه رو چجوری بهش غالب بشیم

avatar
پاسخ دهنده:کارشناس میدون
ﺳﻪشنبه 2 مرداد 1397

سلام

ورود به هر کسب و کاری استرس های خاص خودش رو داره و شما با کسب اطلاعات کامل، انجام مشورت های دقیق و توکل بر خدا می تونید بر این ترس ها غلبه کنید . ضمنا مشاورین ما در بخش مشاوره سایت میدون هم حضور دارن و شما می تونید مواردتون رو باهاشون درمیون بذارید تا راهنماییتون کنن.

پیروز و سربلند باشید

avatar

عباس پیرحسینلو

پنجشنبه 28 تیر 1397

سلام با این روش خیلی موافق و امادگی همکاری دارم.سپاس

avatar

سميه رحمتي

چهارشنبه 27 تیر 1397

از بيكاري دارم ميميرم لطفا اگه كار در منزل كاري هست من آماده ام متاسفم براي نداشتن يك مديريت خوب از طرف مسئولين كشور چين با اين همه جمعيت بيكاري ندارن اما ما چرا هركسي رو ميبينم توان داره و دوست دارن كار كنن اما همه دارن حرز ميشن

avatar
پاسخ دهنده:کارشناس میدون
ﺳﻪشنبه 2 مرداد 1397

باسلام، شما میتونید با مراجعه به قسمت دوره های آموزشی سایت میدون، کسب و کار خودتون ور انتخاب و آموزش و سپس راه اندازی کنید و خودتون اشتغال آفرین بشید و علاوه بر خودتون یک عده دیگه رو هم شاغل کنید. در هر مرحله ای هم نیاز به راهنمایی یا مشورت داشتید به قسمت مشاوره سایت مراجعه کنید و موردتون رو با کارشناس های ما درمیون بذارید تا راهنماییتون کنن.

موفق باشید

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi