کاهش 50 درصدی کاشت هندوانه در اردبیل

 


مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در راستای اصلاح الگوی کشت و توجه به کاشت محصولات با نیاز آبی پایین، کاهش 50 درصدی سطح زیر کشت هندوانه در اردبیل را شاهد هستیم.

به گزارش «میدون»، حسن روحی گفت: در سال زراعی جاری 70 هزار و 91 هکتار از اراضی استان اردبیل به زیر کشت انواع محصولات سبزی و صیفی رفته است که گوجه فرنگی با سطح زیر کشت 2 هزارو 834 هکتار ، سیر با سطح زیر کشت یک هزار و 767 هکتار بیشترین سطح زیر کشت را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در خصوص استفاده بهینه از آب کشاورزی و حذف تدریجی محصولات با نیاز آبی در استان اردبیل نیز افزود: با توجه به کمبود آب کشاورزی و کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی در طی سال‌های گذشته سیاست این مدیریت کاهش سطح زیرکشت محصولات با نیاز آبی بالا همچون هندوانه می‌باشد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: این محصول علی‌رغم اینکه درسال 93 سطح زیر کشت آن بیش از 2 هزار و 200 هکتار بود ولی در سال جاری سطح زیر کشت آن به یک هزار و 100 هکتار کاهش یافته است یعنی 50 درصد از سطح زیر کشت آن کاسته شده و محصولات استراتژیک و مهم همچون گندم  که در تامین امنیت غذایی برای کشور مهم است جایگزین آن شده است.

روحی یادآور شد: کاهش سطح زیر کشت هندوانه در اردبیل  با هدف استفاده بهینه از آب، ترغیب کشاورزان به کشت محصولات دیگر برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و مدیریت صادرات این محصول انجام شده است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi