فعالیت ۳۰۰ واحد تولیدی چرم در تبریز

 


رئیس اتحادیه تولیدکنندگان چرم استان آذربایجان شرقی با اشاره به فضای مناسب برای صادرات چرم گفت: در حال حاضر ۳۰۰ واحد کوچک و بزرگ تولید چرم در چرمشهر تبریز مشغول فعالیت هستند.

به گزارش «میدون»، مسعود بنابیان رئیس اتحادیه تولیدکنندگان چرم آذربایجان شرقی گفت: عمده سرمایه گذاری صنعت چرم این استان مربوط به چرم سنگین است.

وی افزود: چرم خسروی در مقیاس صنعتی طی سال ۱۳۱۶ در آذربایجان شرقی کلید خورد و از همان سال این استان به عنوان قطب صنعت چرم و کفش در کشور شناخته می شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان چرم آذربایجان شرقی گفت: طی سال های نه چندان دور ۳۰ میلیون دلار چرم از این استان به مقصد کشورهای جهان صادر می شد.

وی افزود: هم اکنون حجم صادرات چرم از استان آذربایجان شرقی کاهش یافته ولی صادرات غیر مستقیم چرم برای تولید کفش از تبریز همچنان به قوت خود باقیست.

بنابیان با تصریح اینکه تمامی تولید چرم تبریز تکمیل شده گاوی است، اظهارداشت: چرم گوسفندی، بزی و سالامبور در این استان تولید نمی شود.

وی در اذعان داشت: چرم تولیدی تبریز بیشتر در صنعت کیف، کفش، کمربند و مواردی از این دست کاربرد دارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان چرم آذربایجان شرقی یادآورشد: چرم تولیدی این استان امروز به کشورهای ترکیه، آذربایجان، روسیه، گرجستان و مقدار کمی به ممالک اروپایی صادر می شود.

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

جواد شکاری

چهارشنبه 17 مرداد 1397

با سلام دوست عزیز مراحل تبدیل پوست به چرم را میشه نام ببرید یا شماره تماسی که بتوانم با شما در این صنعت در تماس باشم ؟ ممنون

avatar

دوشنبه 18 تیر 1397

سلام آیا من می توانم وارد این حرفه بشویم

ثبت نظر جدید