محورهای توسعه‌ و فرصت های سرمایه گذاری گیلان

 


در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گیلان، هشت محور توسعه گردشگری این استان با بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی معرفی و مورد توجه شورای سیاست‌گذاری قرار گرفت.

به گزارش «میدون»، نخستین همایش سیاست گذاری گیلان و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری این استان در هشت محور توسعه گردشگری روستایی، توسعه تور های اکوتوریسمی، توسعه گردشگری ورزشی، توسعه گردشگری آبی، توسعه صنایع‌دستی هنرهای بومی، توسعه گردشگری تجاری، توسعه بازار برندینگ خدمات و توسعه توریسم الکترونیک عصر امروز در استانداری گیلان برگزار شد.


* طرح‌های سرمایه‌گذاری باید در استان واقعی باشد

استاندار گیلان در این همایش با بیان اینکه طرح‌های سرمایه‌گذاری باید در استان واقعی باشد اظهار کرد: باید با فراهم کردن مقدمات سرمایه‌گذاری، طرح‌ها به صورت کامل به سرمایه‌گذار معرفی شود.

مصطفی سالاری با تأکید بر اینکه در همایش سرمایه‌گذاری نیازمند کار عملیاتی و اجرایی هستیم افزود: اگر در استان ۲۰ طرح سرمایه‌گذاری داریم برای سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در طرح ها را دارند لازم است پروژه‌ها قبلاً به آنها اعلام شود.

وی با بیان اینکه تا زمان اجرای این همایش فرصت زیادی باقی نمانده گفت: باید دو تا سه مشاور مطرح برای این همایش انتخاب شود که بتواند در اندازه مشاور باشد و محورهای توسعه را به کمیته سیاست‌گذاری معرفی کند.

*پروژه‌ها طرح‌های سرمایه‌گذاری با پیوست اقتصادی و مالی معرفی شود

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید بر لزوم معرفی و توجیه اقتصادی مالی پروژه‌ها اظهار کرد: اگر پروژه‌ها طرح‌های سرمایه‌گذاری را با پیوست اقتصادی و مالی معرفی نکنیم سرمایه‌گذار را فراری می‌دهیم.

حسن خسته‌بند با بیان اینکه تدوین شناسنامه برای طرح های سرمایه‌گذاری برای احساس امنیت کردن سرمایه‌گذار لازم است افزود: نباید صرفا سرمایه‌گذار را به استان دعوت کنیم و بعد منتظر باشیم برای طرح‌های سرمایه‌گذاری توجیه اقتصادی و مالی بیاوریم.

*نقش تالاب‌ها در ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری در گیلان

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست با اشاره به فرصت‌ها در گیلان و لزوم استفاده خردمندانه از این فرصت‌ها توسط مدیران اظهار کرد: باید از کسانی که در کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند به استان دعوت و مدل‌های با قابلیت سرمایه‌گذاری توسط یک کارشناس خبره در دستور کار قرار بگیرد.

رضا مسرور با اشاره به نقش تالاب‌ها در ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری در گیلان افزود: باید ۱۰ سرمایه گذار در بخش اکوتوریسم را به گیلان دعوت کرد و ظرفیت‌های گردشگری تالاب را به آنها معرفی کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه های سرمایه‌گذاری باید طرح قابل سرمایه‌گذاری به صورت کامل و قبل از همایش معرفی شود خاطرنشان کرد: تمام فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری باید بسیار کوتاه و خلاصه به سرمایه‌گذار معرفی شود.

*فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی نیازمند فعال شدن کمیته‌های خارجی است

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این همایش با اشاره به راه‌اندازی کمیته‌های حقوقی اظهار کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی نیازمند فعال شدن کمیته‌های خارجی است.

رضا علیزاده با بیان اینکه در توسعه استان کشاورزی و گردشگری می تواند صنعت توریسم را فعال کند افزود: صنایع بزرگی در گیلان وجود دارد معدنی تواند در صنعت توریسم نقش داشته باشد.

وی با بیان اینکه طرح‌های سرمایه‌گذاری باید توجیه اقتصادی داشته باشند گفت: توجیه طرح‌های فیزیکی سرمایه‌گذاری از جمله بوم‌گردی باید در حوزه عملیاتی و تورگردانی مشخص شود.

*ظرفیت بالای دانشگاه‌ها در حوزه گردشگری

رئیس دانشگاه گیلان نیز در این همایش با تأکید بر اینکه نباید در سرمایه‌گذاری خارجی تنها به معرفی پرداخت اظهار کرد: ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه گردشگری بسیار زیاد است و ضرورت دارد از این نوع ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.

احمد رضی با اشاره به ظرفیت‌های نیروی انسانی متخصص قشر اساتید در حوزه گردشگری گفت: بسیاری از دانشگاهیان و فرهیختگان علوم و تحقیقات دانشگاهی گیلان در حوزه فن بازار حوزه گردشگری مهارت و تجربه دارند و می توانند بسیار کمک کننده و تسهیل‌گر سرمایه‌گذاری خارجی باشند.

در این همایش همچنین تجهیز و احداث اقامتگاه های بوم‌گردی برای اقامت و پذیرایی گردشگران، حمایت از احداث هتل‌ها و مجتمع‌های گردشگری با استاندارد بین‌المللی، توسعه گردشگری فرهنگی و تاریخی، برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه فصلی و دائمی ملی و بین‌المللی، احداث دهکده‌های طبیعت گردی، احداث دهکده های سلامت هتل‌ها و کلینیک‌های درمانی، احداث مارینا پارک‌ها و همچنین اسکله‌های تفریحی کوچک مقیاس برای ماهیگیری تفریحی، راه‌اندازی شهر شب شب های روشن و ۲۴ ساعته کردن بازار‌های خدماتی و تفریحی شبانه و همچنین ۲۴ موضوع دیگر مورد توجه و پیشنهاد اعضای شورای سیاست‌گذاری استان گیلان قرار گرفت.

گفتنی است پس از استخراج فرصت های سرمایه‌گذاری در شورای سیاست‌گذاری گیلان، ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری در سطح استان شناسایی شده است.

همچنین در این همایش، نحوه ورود سرمایه‌گذاران و چگونگی سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان مورد بررسی قرار گرفت.

نظرات (2)

avatar

پریسا

شنبه 23 تیر 1397

باعرض سلام وخسته نباشید...من حدود ۵۰۰۰ مترزمین دارم درزیباکنار بندرانزلی.اما سرمایه نقدی ندارم وحاضربه مشارکت باسرمایه گذار برای کارتولید هستم.

avatar
پاسخ دهنده:کارشناس میدون
ﺳﻪشنبه 26 تیر 1397

با سلام.

لطفا برای جذب مشارکت و سرمایه گذار مورد رو با مشخص کردن حدود سرمایه مورد نیازتون در بخش نیازمندی های سایت ثبت بفرمایید.

avatar

کوروش

دوشنبه 4 تیر 1397

سلام نحوه حضور در کلاسهای شما چگونه است. ممنون

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi