دسرهایی که بدون موادنگهدارنده هم می مانند!

 


میدون در این قسمت، میزبان کارآفرینانی است که ثابت کردند بدون استفاده از موادنگهدارنده هم می توان محصولات غذایی خوش طعم و محبوب تولید کرد.

باور اکثریت مردم بر این است که تولید محصولات غذایی خصوصا محصولاتی همچون بستنی و دسر که کودکان علاقه بیشتری  به آنها نشان می دهند، بدون استفاده از موادنگهدارنده شیمایی ممکن نیست. برنامه میدون در پنجاه و نهمین قسمت از فصل دوم میزبان مجموعه ای است که موفق شده بدون استفاده از این مواد، دسرهایی با ماندگاری 20 و 120 روزه بسازد؛ مجموعه خانه سبز

علی طالبی و رویا اسحقیان درچه، حدود پنج سال است که با ورود به صنعت غذا، کسب و کاری محبوب و سودده را در اصفهان راه اندازی کردند و برای تعداد قابل توجهی از جوانان این منطقه اشتغالزایی کردند. آنها توانستند با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و بهترین و مرغوب ترین مواداولیه (لبنیات، تخم مرغ و بیسکوویت) دسرهایی با 6 طعم متفاوت و موادنگهدارنده تولید کنند...

حتما بخوانید: دسرهایی به شیرینی تلاش!

اساسا موادنگهدارنده به دلیل جلوگیری از سرعت فساد موادغذایی استفاده می شود. طبق نظر بیشتر کارشناسان حوزه تغذیه، استفاده از مقدار کم این مواد خطر جدی برای سلامت انسان ایجاد نمی کند اما استفاده از آن در درازمدت و به میزان های زیاد می تواند موجب بروز عوارضی همچون افسردگی، سرطان، رشد تومور و آسیب دیدگی کبد شود. بسیاری از کشورها همچون نروژ و آلمان، استفاده از این مواد را در محصولات غذایی ممنوع اعلام کردند.

شرکت صنایع غذایی خانه سبز با درنظر گرفتن این مطلب، تلاش کرده علیرغم استفاده نکردن از موادنگهدارنده و هدیه عوارض و بیماری های آن به مشتری های خود خصوصا کودکان، دسرهایی تولید کند که تا 20 روز داخل یخچال و تا 120 روز داخل فریزر قابلیت نگهداری دارند.

این گروه و پایه گذاران دغدغه مند او در زمینه حفظ سلامت جامعه، خود را از اصفهان به استودیو برنامه میدون در تهران رساندند تا ضمن عرضه و تبلیغ محصولات خود، طرح توجیهی کسب و کارشان را در معرض قضاوت داوران کهنه کار آن قرار دهند و برای چگونگی صادرات نیز، از آنان مشورت بگیرند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای علی طالبی و سرکار خانم رویا اسحقیان درچه، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi