حرکت روی خط زندگی با ویلچر!

 


در این قسمت میدون میزبان کارآفرینی است که با ارزان ترین ویلچرها، زندگی را به معلولین می فروشد!

اطلاعات درستی از اولین سازمنده ویلچر تاریخ در دست نیست؛ اما گفته می شود اولین ویلچر متعلق به فیلیپ دوم اسپانیایی در سال 1595 بوده است. پس از ظهور این صندلی چرخدار تا به امروز، تولیدکنندگان زیادی در سراسر دنیا مشغول ساخت و ارتقاء آن شدند که برنامه میدون در پنجاه و نهمین قسمت از فصل دوم خود میزبان یکی از آنهاست؛ محمدحسین صدیق باغبان که نه تنها محصولات یاکیفیتی می سازد بلکه آنرا با کمترین قسمت ممکن به فروش می رساند!

سال 1361 بود که صنایع توانبخشی خراسان با مدیریت آقای محمد حسین صدیق باغبان، برای ساخت دنیایی بهتر و راحت تر برای معلولان و کم توانها راه اندازی شد. میزان تولید مجموعه در آن سالها، تنها 15 دستگاه در روز بود اما رفته رفته، با استفاده از نیروی کاری متخصص و تکنولوژی های روز دنیا، امروز قادر است نزدیک به هزار دستگاه را در یک شیفت کاری تولید و عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده ویلچر در کشور را یدک کشد.

حدود ۱۲ درصد از جمعیت ایران را معلولین تشکیل می دهند که از این میزان در حدود ۲ میلیون نفر دارای معلولیت شدید و ۵/۶ میلیون نفر معلول کم توان هستند. زندگی در دنیایی که تمام برای انسانهای دارای سلامت جسمی ساخته شده، برای معلولان بسیار دشوار است. سالهای سال است که آنها برای رفع نیازهای اولیه شان همچون گذر از معابر و خیابان ها، استفاده از حمل و نقل عمومی، شرکت در رویدادهای اجتماعی و حتی کارآفرینی و اشتغال در کسب و کاری که آنرا دوست دارند، با چالش های جدی روبرو هستند. به گفته مدیرعامل کانون توانا، در سال جاری 887 هزار از بیکاری رنج می برند!

حتما بخوانید: 5 کسب و کار طلایی؛ ویژه معلولان!

در این میان اما ویلچر و پیشرفت هایی که در پروسه تولید آن توسط کارآفرینان و متخصصین این حوزه اتفاق افتاده و می افتد، همواره برای کاهش این چالش ها و راحت تر زندگی کردن این بخش از جامعه کوشیده است.  

ویلچر برقی تاشو، ویلچر حمام، ویلچر کشویی، ویلچر پیستونی، ویلچر ارتوپدی، ویلچر همراه و ویلچر کودک ازجمله محصولاتی است که در صنایع توانبخشی خراسان ساخته و به سراسر ایران و کشورهای منطقه فرستاده می شود. هرچند که میزان صادراتی که درحال حاضر انجام می شود، چندان مورد رضایت آقای باغبان نیست و او در تلاش برای افزایش آن است به همین دلیل نیز خود را از مشهد به استودیو برنامه میدون در تهران رسانده تا هم طرح توجیهی کسب و کارش را در معرض قضاوت داوران آن قرار دهد و هم برای افزایش صادرات، مشاوره گیرد.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای محمد حسین صدیق باغبان، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi