ساخت مبل بدون قتل درختان!

 


این قسمت از برنامه میدون معرف کارآفرینی است که بدون استفاده از چوب، مبلمان های دوستدار محیط زیست تولید می کند.

سالانه درصد زیادی از درختان به دلیل ساخت وسایل چوبی همچون کابینت آشپزخانه، کمد، تخت و مبل از بین می روند؛ اما نیازهای بشر راه دیگری برای تامین شدن ندارد و شاید به همین دلیل است که بسیاری افراد توصیه به را اندازی کسب و کارهای تولید چوب همچون کشت پالونیا و صنوبر می کنند. ولی شاید جایگزین کردن مواداولیه دیگر بجای این عنصر طبیعت نیز، راه حل دیگری برای کمتر قطع کردن درختان باشد. برنامه میدون در پنجاه و هشتمین قسمت میزبان کارآفرینی است که دقیقا به همین خاطر، تلاش کرده بدون استفاده از چوب، مبل راحتی بسازد؛ محمدحسین علی عسگري

حتما بخوانید: کاشت درخت صنوبر، برداشت چوب های طلایی

مبلمان های ساخته شده در شرکت این کارآفرین، مدرن مبل، مبل های راحتی هستند که با استفاده از فلز و استیل ساخته می شوند. این محصولات نه تنها از دوستدار محیط زیست به دلیل عدم وجود چوب هستند بلکه سبک تراند (40 درصد سبک تراز مبل های چوبی)، قابلیت تحمل وزن های بالا را دارند و هیچگاه هم نمی شکنند. این مبل های راحتی قابلیت بازیافت دارند و از این زاویه نیز کمک بزرگی به طبیعت هستند.

این شرکت سعی کرده با استفاده از بهترین مواداولیه همچون فوم واسفنج، علاوه بر تولید وسیله ای کاربردی، کیفیت محصولات را نیز بالا نگهدارد. تسمه نخی و فنری که در دیگر مبل ها به کار می رود، هم هزینه بر است و هم باعث تخریب سریعتر فوم های مبل می شود اما این مشکل در محصولات شرکت آقای علی عسگری وجود ندارد و بطورکلی حل شده است.

برنامه کارآفرینی میدون تاکنون کسب و کار دوستدار محیط زیست به خود کم ندیده؛ در پنجاه و هشتمین قسمت نیز میزبان این کارآفرین 34 ساله است که روی یکی از اساسی ترین نیازهای مردم یعنی لوازم خانگی دست گذاشته. او با بیش از 12 سال سابق کار در زمینه تولید و ساخت مبلمان، خود را به استودیو میدون در تهران رسانده تا طرح کسب و کار خود را در معرض قضاوت داوران آن قرار و راه خود را بهتر و قوی تر ادامه دهد.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای محمدحسین علی عسگری، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

میثم

پنجشنبه 23 بهمن 1399

باسلام بنده به عنوان کسی که با مشارکت صندوق کارافرینی امید اقدام به راه اندازی کسب و کار کردم هرگاه برنده برنامه میدون رو میبنم میگم خدا به دادت برسه که سند بدبختیت امضا شد اگر به منظور معرفی کسب و کار در برنامه شرکت میکنید واقعا عالی و برنامه خوبی هست اما برای برنده شدن و گرفتن وام به نظرم برنده اصلی کسانی هستند که سکه کافی کسب نکرده و میبازند و برادرانه از کسانی که به صندوق کارافرینی امید معرفی میشوند خواهش میکنم قرارداد بانک رو چند مرتبه کامل مطالعه و بعد امضا کنند صندوق 20 صفحه قراداد یک طرفه میزاره جلو و فقط میگه امضا کن بعد که سر حساب میشی متوجه میشی چه کلاهی سرت گذاشته برای گرفتن وام در هر زمینه ای بانک تخصصی هست(مثل بانک صنعت و معدن یا بانک کشاورزی و بانک گردشگری و....)صندوق کارافرینی تو هیچ زمینه تخصص نداره و تو همه زمینه ها ورود میکنه تو شهر ما صندوق به هرکی وام داده پروژه ناتمام رها شده زندگی منو که نابود کرد و اگر خواستی با ارائه مستندات بهت ثابت میکنم ک صندوق کارافرینی امید حامی هیچ کسب و کاری نیست و جلادی هست ک بی رحمانه سر تولید رو میبره پس دوستان عزیز بیشتر دقت کنید.باتشکر

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi