خراسان جنوبی پنجمین تولیدکننده گل نرگس کشور

 


رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: این استان پنجمین تولید کننده گل نرگس کشور است که از 83 تا 95 میلیون شاخه گل تولیدی کشور حدود 16 تا 23 درصد آن در این استان تولید می شود.

به گزارش «میدون»،  هاشم ولی پور مطلق  در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی افزود: شهرستان خوسف بیشترین میزان تولید گل نرگس این استان را داراست.

وی از برگزاری جشنواره استانی گل نرگس 29 آذرماه سال 97 در خوسف خبر داد و گفت: جشنواره گل نرگس می تواند قابلیت استان خراسان جنوبی را معرفی کند و حتی برای جذب سرمایه گذار مفید واقع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: کشاورزان تولید کننده گل نرگس برای توسعه کشت این نوع محصول نیازمند توجه ویژه هستند.

وی عنوان کرد: سال گذشته جشنواره شهرستانی گل نرگس در شهر خوسف برگزار شد و امسال با تامین 70 میلیون تومان بودجه برای هزینه های آن جشنواره به صورت استانی برگزار خواهد شد که باید تلاش کنیم این جشنواره به صورت ملی نیز برگزار شود.

ولی پور مطلق چندی پیش در گفت و گو با خبرنگاران گفت: پیش بینی می شود امسال 17 میلیون شاخه گل نرگس در استان برداشت شود.

وی بیان کرد: سطح زیرکشت گل نرگس استان سال گذشته 34 هکتار بود که شهرستان خوسف با 21 هکتار بیشترین سطح را به خود اختصاص داد.

وی تعداد بهره برداران گل نرگس استان را 640 نفر عنوان کرد و افزود: سال گذشته 16 میلیون و 624 هزار شاخه گل در استان برداشت شد.

برداشت گل نرگس در خراسان جنوبی از نیمه دوم آبان آغاز می شود و تا اواخر زمستان ادامه دارد.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi