صبح بخیرِ برنامه میدون به مردم ایران

 


برنامه صبحگاهی امروز شبکه سه باحضور عوامل سازنده مسابقه میدون یعنی محمدحسین هاشمی گلپایگانی، حسین مصطفی زاده و علیرضا یونچی، بصورت زنده پخش شد.

شبکه سه سیما که شامگاه هر سه شنبه و چهارشنبه، بعداز خبر ساعت 22 میزبان بزرگترین مسابقه کارآفرینی کشور است، این بار در برنامه صبحگاهی خود یعنی سلام؛ صبح بخیر، از عوامل این برنامه میزبانی کرد. محمدحسین هاشمی گلپایگانی، تهیه کننده مسابقه  به همراه دو تن از داوران (علیرضا یونچی و حسین مصطفی زاده)، به مناسبت ضبط صدمین قسمت میدون، در این برنامه حضور یافتند و به سوالات مجری آن پاسخ دادند.

4 سال تلاش؛ عقبه بی سلبریتی ترین برنامه تلویزیون

در ابتدا هاشمی گلپایگانی در ارتباط با ایده اصلی شکل گیری میدون توضیح داد: برنامه میدون حاصل تلاش 4 ساله تیم ما برای حل مشکل اشتغال کشور است. ما در این چند سال تلاش کردیم با ایجاد یک استارت آپ و معرفی آن به مردم با حضور و همکاری در برنامه هایی همچون پایش، جشنواره کارآفرینی حرف حساب، از کجا شروع کنم و یه جا به دردت می خوره، کارآفرینی را مردمی و تا جای ممکن آنها را درگیر این حوزه کنیم. در میانه راه هم با لطف خدا و اعتماد مدیران شبکه سه، وارد یک پروژه بسیار بزرگتر یعنی مسابقه میدون شدیم.

در ساخت این برنامه، صداقت و نشان دادن آن به مردم برایمان بسیار اهمیت داشت. ما بجای استفاده از سلبریتی ها، برای نشان دادن صداقتمان، از صاحبین کسب و کار و کسانی که سالها در حوزه کارآفرینی فعالیت کردند بعنوان داور استفاده کردیم، شاید این افراد ازنظر تلویزیونی برای مردم شناخته شده نبودند؛ اما در کسب و کارهای خود جزو بهترین ها بوده و هستند.  

وی در ادامه و در پاسخ به سوالی راجع به بازخوردهای مردمی گفت: استقبال مردم بسیار برای ما غافلگیرکننده بود و اصلا توقع آنرا نداشتیم. تنها در 4 رویداد سرمایه گذاری اخیر ما، 178 میلیارد تومان سرمایه گذاری برروی کسب و کارها انجام شد که دغدغه و استقبال مردم از برنامه های این چنینی را به خوبی نشان می دهد.

سه کلید طلایی؛ هدیه مسن ترین داور میدون به جوانان

درادامه این برنامه، باسابقه ترین داور میدون، علیرضا یونچی، پس از توضیح دررابطه با سبقه خانوادگی و فردی کسب و کاری خود، چند توصیه مهم و کلیدی برای جوانان و افراد جویای کار داشت:

  1. برای شروع هر کسب و کار، از بهترین های آن تقلید کنید. سعی کنید مجتهد و حرفه ای ترین افراد در حوزه موردعلاقه خود را شناسایی کنید و باتوجه به او حرکت کنید.
  2. بیگاری از بیکاری بهتر است. تلاش کنید کار کنید و حضور داشته باشید؛ حتی با کمترین هزینه مثلا شمع سازی، تولید کتاب صوتی و...
  3. خواهش می کنم ناامید نباشید و وارد کسب و کار شوید. ما مردم خارق العاده ای هستیم و فقط کافی است تا دست به دست هم دهیم و کشور خودمان را آباد کنیم.

مصطفی زاده: وقتتان را با انتظار برای نتیجه انتخابات تلف نکنید...

پس از آقای یونچی، آقای حسین مصطفی زاده، برروی یکی از اشتباهات رایج کسب و کارهای کوچک یعنی به تعویق انداختن شروع کار و متصل کردن آن به اتفاقات جامعه، تاکید کرد: توصیه من به کارآفرینان، این است که از همین الان شروع کنید؛ فردا دیر است... سعی کنید آموزش ببینید، تحقیق کنید و مشاوره بگیرید و البته دقت کنید وارد حوزه ای شوید که در آن استعداد دارید؛ چراکه بعضا افراد وارد زمینه هایی می شود که نه در آن استعداد دارند و نه همت و تلاش می کنند درنتیجه درآخر تنها سرخوردگی برایشان می ماند و شکست!

توصیه دیگرم این است که منتظر اتفاقات سیاسی و انتخابات و این دولت و آن دولت نباشید. من فکر می کنم این کار فقط وقت تلف کردن است و باعث عقب افتادن شما در مسیر کسب و کارتان می شود. هر کسب و کار دارای ستون هایی است که وقتی این ستون ها درست پایه ریزی شود، می تواند موفقیت را به ارمغان آورد اما درمقابل اگر در محوریت تاثیرات سیاسی و دولتی باشد و به آنها متصول شود، چیزی جز شکست در انتظار کارآفرین نخواهد بود.

هدف برنامه میدون، مردمی کردن کارآفرینی است.

در پایان این برنامه صبحگاهی، تهیه کننده برنامه میدون در پاسخ به سوالی مبنی بر چشم انداز و آینده این برنامه تصریح کرد: ما همواره و از ابتدا به دنبال رشد و تغییر رو به جلو بودیم چرا که احساس می کنیم ثبات، می تواند میدون را با شکست جدی روبرو کند؛ تاکنون هم رشد خوبی در قسمت های مختلف ازجمله داوری و اجراها داشتیم. اصلی ترین هدف و چشم انداز ما نیز، درگیر کردن مردم با کارآفرینی به بیشترین میزان ممکن است.

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi