از تهران تا دمشق/ جزئیات برگزاری شوروم میدون در سوریه

 


از 19 اسفند ماه، میدون به سوریه می رود تا با برگزاری یک شوروم دائمی در آن، پلی برای ارتباط بی واسطه بین تهران و دمشق بسازد.

10 تا 17 اسفند ماه سال جاری، بازه برگزاری افتتاحیه شوروم دائمی میدون در سوریه است که توسط بازوی صادراتی این محموعه (میدون صادرات) و باحضور مقامات دولتی سوری برگزار می شود. در این شوروم فرصتی برای ارتباط بی واسطه کارآفرینان ایرانی با تجار سوریه ای، لبنانی و اردنی فراهم شده که می تواند مجالی برای ورود دوباره به بازارهای اروپا و کشورهای عربی هم باشد. پوشش خبری این اتفاق نیز توسط شبکه سه سیما و رسانه های سوری و لبنانی انجام خواهد شد. حسام الدین آقاهادی، مسئول میدون صادرات در رابطه با جزئیات برگزاری این شوروم (نمایشگاه دائمی) توضیح می دهد:

نه آنها می دانند ما چه داریم و نه ما می دانیم آنها چه می خواهند!

آقاهادی درمورد دلیل برگزاری این شوروم گفت: مشکل اساسی در ایجاد رابطه اقتصادی بین تهران و دمشق، عدم آگاهی است. اینکه ما نتوانستیم در حدود دوسال گذشته به توفیقات چشم گیری در بازار سوریه دست پیدا کنیم، عدم شناخت تجار سوری از توانمندی های ما و همچنین عدم شناخت کارآفرینان ایرانی از نیازهای سوریه است.

مشکل اساسی دیگر این است که کارآفرینان ما می خواهند با دید عراق وارد این بازار شوند؛ درصورتیکه سوری ها برخلاف عراقی ها، مطلقا علاقه ای به خرید کالای نهایی ندارند و ترجیح می دهند در مراحل مختلف تولید همکاری کنند.

ما در میدون صادرات برای حل این مشکل، با ایجاد یک شوروم دائمی، تلاش کردیم بستری برای ارتباط بی واسطه دو طرف ایجاد کنیم. در این هفت که به نوعی تور تجاری برای افتتاح این شوروم در دمشق است، تولیدکنندگان بصورت میدانی و از نزدیک با بازار سوریه و فرصت های موجود در آن آشنا می شوند. مشاورین و کلای ما نیز همراه آنان هستند تا درصورت نیاز، به آنها کمک کنند. درحقیقت قرار است یک شوروم B2B (شراکت دو کسب و کار با یکدیگر) داشته باشیم B2C (شراکت یک بنگاه با یک مصرف کننده). باید اشاره کنم که این شوروم یک شوروم تبلیغاتی یا نمایشگاه نیست بلکه قرار است فتح بابی باشد برای یک سرمایه گذاری بلندمدت و پرسود.

مسابقه میدون به سوریه می رود...

وی در رابطه با کسب و کارهای ایرانی حاضر در این شوروم و تعداد غرفه های باقی مانده گفت:

این افراد، تعدادی از کارآفرینان شرکت کننده در برنامه میدون هستند که قرار است در شوروم سوریه نیز شرکت کنند. تعدادی از داوران برنامه نیز حضور خواهند داشت.

در ارتباط با غرفه های باقی مانده نیز باید بگویم استقبال بسیار بسیار خوب بوده؛ همین الان که من درحال صحبت با شما هستم، سی و چهار غرفه از سی غرفه ای که ما برای فاز اول پیش بینی کرده بودیم پر شده یعنی 4 کسب و کار در رزرو داریم که اگر هرکدام از تولیدکننده ها، طبق زمانبندی نتوانند به تعهدات خود عمل کنند، جایگزین خواهند شد.

نه تبلیغات و نه فروش؛ ما برای یک شراکت بلندمدت به سوریه می رویم!

وی در ارتباط با تکرار یا عدم تکرار این اتفاق توضیح داد: این شوروم یک شوروم دائمی است؛ بدین معنا که یک رویداد و یا نمایشگاه تبلیغاتی گذرا برای فروش کالاهای ایرانی نیست چراکه ما کاملا نتیجه گرا هستیم. این هفت روز صرفا افتاح شوروم ماست که پس از آن، برای تحت پوشش دادن کسب و کارهای بیشتری اقدام خواهیم کرد.

در محل برگزاری شوروم که ساختمانی پنح طبقه در دمشق است و ما در این فاز صرفا یکی از طبقات آنرا پر کردیم، هر کارآفرین دارای یک غرفه اختصاصی به مدت سه ماه است تا در این مدت به خوبی با قوانین سوریه وکم و کیف تجارت آشنا شود، تجار و بازارها را بررسی کند و درنهایت شریک تجاری خود را انتخاب کند. در این مدت، یک وکیل از طرف میدون صادرات و تولیدکننده، در سوریه مستقر خواهد بود و اقدامات را پیگیری خواهد کرد بنابراین نیازی به حضور تمام وقت کارآفرین نیست.

حسام الدین آقاهادی در رابطه با نحوه حضور در فازهای بعدی افزود: همانطور که قبلتر تاکید کرد، ما پس از این هفت روز، وارد فاز بعدی یعنی پر کردن غرفه های دیگر خواهیم شد. کارآفرینان با هر شرایط و موقعیتی که دارند، اگر فکر می کنند که حرفی برای گفتن در بازار سوریه دارند و می توانند در آن موفق باشند، با ورود به سایت میدون و ثبت نام در قسمتی که تدارک دیده شده، در صف انتظار برای ورود به بازار بکر سوریه قرار خواهند گرفت. امروز سوریه، فرصتی طلایی و امن است که می تواند راه ایران برای ورود به اروپا و کشورهای عربی را نیز هموار کند.

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (4)

avatar

مهرناز

چهارشنبه 11 فروردین 1400

سلام این برنامه اجرا و ضبط شد یا هنوز شروع نشده ؟

avatar

لیلا مظاهری

جمعه 17 بهمن 1399

تولید کننده دیوارپوش هستم . به چه صورت میتونم به سوریه صادرات داشته باشم . البته الان در حال حاضر به پاکستان و عراق از طریق واسطه صادرات دارم .

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 18 بهمن 1399

سلام دوست عزیز

با میدون تماس بگیرید و با واحد بازرگانی صحبت کنید تا همکارانم راهنمایی تون کنن. 

avatar

مصطفی آزرده

چهارشنبه 15 بهمن 1399

سلام میخواهم پسته به سوریه صادر منم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
چهارشنبه 15 بهمن 1399

سلام دوست عزیز

با میدون تماس بگیرید و با داخلی 221 صحبت کنید تا همکارانم راهنمایی تون کنن.

avatar

عمران دوستی متین

دوشنبه 13 بهمن 1399

سلام دوستی هستم تولید کننده شمعدان و چراغ های نفتی و برقی که الان با عراق در حال کار هستیم ولی با واسطه

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi