زنبورداری با کندوهای بی در و پیکر

 


کندوهایی که در این قسمت از برنامه میدن معرفی می شود، می تواند بهره وری زنبورداری را تا 80 درصد افزایش دهد.

در پنجاه و چهارمین قسمت از برنامه میدون، کارآفرین همدانی معرفی می شود که موفق شده با نوآوری در صنعت ساخت کندو، مشکلات و عیوب اساسی را در این صنعت پر مزیت اصلاح کند؛ احسان دادخواه مدیر مجموعه خانه زنبور

ایران از نظر تعداد کلنی های زنبور عسل رتبه دوم جهانی را دارار است در صورتیکه متاسفانه بهترین جایگاهی که از نظر تولید عسل و سایر فراورده های عسل در جهان کسب نموده، رتبه ی چهارم می باشد. اصولا بهره وری در صنعت زنبورداری در  شرایط آب و هوایی و همچنین اقلیم جغرافیایی مشخص به سه عامل مدیریت کلنی ها، نژاد زنبور و مدل کندو وابستگی مستقیم دارد که در کشورما آنچنان اهمیتی ندارند.

  • کنترل و مدیریت دمای داخل کندو برای زنبور و زنبوردار در طول فصول مختلف سال 
  • کنترل و مدیریت رطوبت داخل کندو و در نتیجه پیشگیری از بیماری نوزما
  • کنترل و کاهش تلفات حین کوچ 
  • عدم نیاز به فرآیند پر هزینه کوچ به مناطق گرمسیری در زمستان 
  • سهولت و سرعت بالای بازدید از قسمت زیر کندو جهت کنترل سریع و سطحی شاخون تراشی، بدون باز کردن درب کندو، به علت سه تکه بودن کندو 
  • عدم وجود کپک در شانه های بدون  زنبور حتی در فصول پر رطوبت 
  • عمر طولانی کندو به دلیل عدم وجود رطوبت در داخل

اینها مزیت های استفاده از نسل جدیدی کندوهای زنبوردار است. مجموعه خانه زنبور با ساخت این کندوهای مدرن، با برطرف نمودن عیوب کندوهای قدیمی، افزایش بهره وری وکاهش تلفات را به دنبال داشته است. در این کندوها کف کاملا باز بوده و بدنه و درب کندو کاملا عایق حرارتی و رطوبتی می باشد. تیم آقای دادخواه همواره در تلاش اند تا با ساخت این نوع از کندوها، تلفات زنبور را تا 80 و بهره وری تولید عسل را تا 300 درصد افزایش دهند بعبارت دیگر محصول تولیدی آنها می تواند انقلاب بزرگی در صنعت زنبور وزنبورداری ایران باشد و افق نویی را در آن روشن کند.

برنامه میدون در پنجاه و چهارمین قسمت از فصل دوم خود، میزبان این تیم متخصص و کسب و کار مهم آنهاست. خانه زنبور، به همراه کندوهای کف باز خود به این مسابقه کارآفرینی آمده تا نوآوری خود را در معرض قضاوت داوران کهنه کار آن همچون آقای مصطفی زاده قرار دهد تا اشکالات آنرا برطرف و محسنات آنرا تقویت کند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای احسان دادخواه، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi