آسانسوری که نخلدار می برد و خرما می آورد!

 


با استفاده از آسانسوری که در این قسمت در برنامه میدون معرفی خواهد شد، دیگر نه نخلکاری به زمین می افتد و نه خرمایی حیف می شود...

چیدن و برداشت خرما، هرساله باعث فوت و عارضه های جسمی تعداد زیادی از نخلکاران مناطق جنوب و جنوب غربی کشور خصوصا استان خوزستان می شود. در این شرایط وجود یک بالابر یا آسانسور که نخلدار را به بالای نخل برساند و سپس او را به همراه خرماها به زمین برگرداند، ایده ای بود که به فکر یکی از سه شرکت کننده قسمت پنجاه و یکم برنامه میدون یعنی آقای مجید فروزنده رسید و منجر به کارآفرین شدن او و راه اندازی کسب و کارش شد.

این آسانسور نخلی، قابلیت های شگفت انگیزی دارد که بکر بودن این ایده را دوچندان کرده:

  1. چرخش به دور نخل
  2. قابل استفاده برای هر نوع نخل با هر ارتفاع و مساحتی
  3. سبک
  4. قابل قرار گیری در صندوق عقب ماشین

استفاده از این بالابرها که با نام تجاری (برند) گلارو در بازار موجود است نیز کار سختی نیست و به تخصص ویژه ای نیاز ندارد. تنها مطلب برای استفاده از آنها فرهنگ است؛ نخلکاران قدیمی باید سعی کنند این دستگاه را بپذیرند و با استفاده از آن، هم احتمال آسیب دیدگی جسمی خود را به حداقل برسانند و هم در افزایش کیفیت محصول نقش موثری ایفا کنند.

حتما بخوانید: تابحال خرمای درجه یک خوزستان را با چاشنی خلاقیت خوردید؟

اختراعات آقای فروزنده به این آسانسورlمحدود نمی شود. او موفق شده دستگاهی برای گرده افشانی نخل خرما نیز طراحی و تولید کند. گرده افشانی همواره فرآیند سخت و نفس گیری برای نخلکاران به حساب می آید که با استفاده از این وسیله می تواند به یک فرآیند آسان و کاراتر تبدیل شود؛ گرده افشان مکانیزه گلارو زمان گرده افشانی را از 1200 به 5 ثانیه کاهش می دهد و راندمان موفقیت را به 95 درصد افزایش می دهد.

جناب آقای مجید فروزنده، کارآفرینی است از خطه اصفهان که با کسب و کار تولید و ساخت دستگاه های مربوط به نخل خرما همچون دستگاه گرده افشان و دستگاه بالابر، پا به میدان پنجاه و یکمین قسمت از برنامه میدون گذاشته است. وی امیدوار است با کسب جایزه یک میلیاردی این مسابقه، بتواند در عرصه تولید دستگاه های جدیدتر و با تکنولوژی به روز تر ورود کند و مشکلات بیشتری را از این صنعت مهم و حیاتی کشور حل کند.

"برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت آقای مجید فروزنده، اینجا کلیک کنید."

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (3)

avatar

ع کولیوند

پنجشنبه 2 بهمن 1399

خیلی جال ه دستگاهی فقط با انرژی انسان وبدون نیاز به انرژیهای دیگه و خیلی ساده ساخته شده که حافظ سلامتی کشاورزان زحمتکش است

avatar

حمید رضا امینی

پنجشنبه 2 بهمن 1399

افرین به این مبتکر .واقعا بعد از ۳۰۰۰ سال کاشت وبرداشت خرمااولین کسی است که اقدام برای ساخت دستگاه بالابر میکند

avatar

ترکی

پنجشنبه 2 بهمن 1399

رای مثبت میدهم .

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi