شکستن پیله خراسان شمالی با فرش دورو ابریشم

 


در این قسمت از برنامه میدون کسب و کاری معرفی خواهد شد که می تواند پیوند عمیقی بین فرش بافی و نوغانداری باشد و پیله اقتصاد استان خراسان شمالی را بشکند.

فرش دوروی ابریشم یکی از اصیل ترین و گرانبهاترین صنایع دستی استان خراسان شمالی است. این فرش دارای نوع خاصی از چله کشی است که باعث می شود دو بافنده بتوانند همزمان، دو نقشه متفاوت را در دو سمت فرش پیاده کنند. برنامه میدون در قسمت چهل و نهم پر شده از این فرش های ابریشمی با کسب و کار شیرزنی به نام طیبه بازرگان

تولیدی فرش یاس زیرنظر سرکار خانم بازرگان، فعالیت خود در زمینه تولید فرش ابریشم را از سال 1393 آغاز کرده. گلیم، تابلوفرش و قالیچه نیز از دیگر محصولاتی است که به دست 50 بافنده در این مجموعه تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود.

قالی بافی را با میدون بیاموزید...

نوغانداری یکی از مزیت های رقابتی خراسان شمالی است. تولیدی فرش یاس علاوه بر فعالیت در حوزه انواع فرش و گلیم ابریشمی، چندسالی است که در حوزه فرآوری پیله ابریشم نیز ورود کردند؛ پیله ای که می توان آنرا با خشک کردن و فریز کردن به مواداولیه وسایل آرایشی و بهداشتی تبدیل کرد.

خانم بازرگان در طول سالهای فعالیتش در حوزه فرش بافی و فرآوری پیله ابریشم، همواره سعی کرده با استفاده از ماهرترین افراد، بهترین صنایع دستی را با زیباترین طرح ها و مرغوب ترین کیفیت به مشتریان عرضه کند. همین موضوع باعث شده که بتواند در عرصه های خارجی نیز خوش بدرخشد و در چندین نمایشگاه بین المللی با افتخار شرکت کند.

او امشب و در چهل و نهمین قسمت از برنامه کارآفرینی میدون شرکت کرده تا طرح کسب و کار خود را معرض قضاوت داوران این برنامه قرار دهد و شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی آن امتحان کند. او کارآفرینی است که با دست گذاشتن برروی مزیت منطقه محل زندگی اش و راه اندازی کسب و کاری که می تواند حلقه وصلی باشد بین نوغانداری و تولید ابریشم و فرش بافی، در تلاش است سهمی در توسعه اقتصاد خراسان شمالی ایفا کند.

برای حمایت از کسب و کار سرکار خانم طیبه بازرگان با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi