سوزن های چرخنده!

 


برنامه میدون در این قسمت میزبان کسب و کاری است که چرخ آن با سوزن می چرخد...

سوزن دوزی یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین هنرهای دست ایرانیان است که تا قبل از این، به دلیل مدرن شدن زندگی ها و واردات اجناس چینی، به حاشیه رانده شده ولی در قسمت چهل و هشتم برنامه میدون، کارآفرینی معرفی می شود که توانسته این هنر را احیا و به خانه مردم بیاورد؛ فاطمه خادمیان

هنر سوزن دوزی را با میدون یاد بگیرید... 

اولین هدف فاطمه خادمیان از ایجاد و تشکیل مجموعه اش با نام شرکت صنایع دستی و گردشگری اطلس سنگسر، احیا و تجاری سازی سوزن دوزی و البته هنر پارچه بافی بود. او از سنین کودکی به گلیم بافی، شماره دوزی، سوزن دوزی و هنرهای دستی علاقه داشت. شهر سنگسر استان سمنان که در آن زاده شده است نیز مهد صنایع دستی و دارای یکی از بزرگترین ایلات عشایر در ایران است. تمام اینها موجب شد تا این بانو امروز در قامت مدیرعامل یک شرکت بزرگ و بین المللی تولید صنایع دستی مطرح  فعالیت کند و از آموزه های کودکی، برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق استفاده کند.

بقچه، گلیم، کیف، کوله پشتی، کلاه، شال، جوراب، دستکش، کفش و دمپایی، کفش دوبندی، کت و شولوار، کت و دامن، رومیزی، چادر، جاجیم و... ازجمله محصولاتی است که با هنر زیبای سوزن دوزی و با مرغوب ترین پشم های موجود، در شرکت اطلس سنگسر تولید و بافته می شوند. پارچه های دست بافت ابریشمی نیز از دیگر محصولات این شرکت هستند که همگی با بیشترین تنوع به بازار عرضه می شوند.

حتما بخوانید: فرش، گلیم و گبه؛ سه تفنگ دار ارزآور

این تیم می کوشد با استفاده از هنر اصیل سوزن دوزی و پارچه بافی، محصولاتی مطابق با سلیقه مردم امروز تولید کنند؛ محصولاتی زیبا و چشم نواز که می توانند صدها برابر از محصولات وارداتی، زیباتر و چشم نوازتر باشند و رنگ و جلایی دیگر به خانه ایرانیان ببخشند. علاوه بر عامه مردم، بومگردی ها، هتل ها، رستوران و طراحان لباس گروه دیگری از مشتریان این صنایع دستی هستند.

خانم خادمیان صاحب کسب و کاری است که با سوزن می چرخد؛ کسب و کاری هنری و ارزشمند که در چهل و هشتمین برنامه میدون شرکت کرده و امیدوار است با گرفتن جایزه یک میلیاردی مسابقه، کسب و کار احیاکننده خود را توسعه دهد.

برای حمایت از کسب و کار سرکار خانم فاطمه خادمیان با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi