کسب و کارهای خرد دریایی و اشتغالزایی در سواحل

 


سیدحسام الدین پورعباسی دبیر کمیته پژوهش صندوق کارآفرینی امید گفت: کسب و کارهای خرد دریایی گامی بسوی اشتغال افزایی در سواحل شمالی و جنوبی کشور است.

به گزارش «میدون»، سیدحسام الدین پورعباسی کسب و کارهای خرد را راه ارزان اشتغال افزایی در جامعه توصیف کرد و افزود: مزیت این نوع کسب و کارها نسبت به صنایع متوسط و بزرگ هزینه پائین راه‌اندازی، استقلال بالاتر موسسان، امکان مدیریت و توسعه آسان‌تر، قابلیت راه‌اندازی در مناطق جغرافیایی گوناگون، مشکلات کمتر در حمل و نقل، امور بیمه‌ای و مالیاتی، قدرت رقابت‌پذیری بالا، قیمت تمام شده پائین، زودبازده بودن، بازگشت سریع سرمایه و غیره است.

وی اظهارداشت: کسب و کار خرد، کوچک، متوسط و بزرگ به ترتیب کسب و کاری هستند که دارای ۱۰،۱۰ تا ۵۰، ۵۰ تا ۲۵۰ و بالاتر از ۲۵۰ نفر اشتغال داشته باشند.

دبیرکمیته پژوهش صندوق کارآفرینی امید در ادامه به موضوع انعقاد قرارداد همکاری صندوق توسعه صنایع دریایی و صندوق کار آفرینی امید در خصوص ساماندهی کسب و کارهای کوچک در حوزه صنایع دریایی اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم نامه که در آبان ماه سال گذشته به امضای دو طرف رسید صندوق کار آفرینی امید به اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط معرفی شده از سوی صندوق توسعه صنایع دریایی تسهیلات اعطا می‌کند.

وی افزود: این تسهیلات جهت راه اندازی کسب و کار های جدید و حمایت از توسعه کسب و کار های بازار محور فعلی در مناطق ساحلی، نوسازی و بازسازی شناورها و همچنین اجرای طرح های دانش‌بنیان در حوزه دریا و خدمات مرتبط خواهد بود.

پور عباسی اضافه کرد: مبلغ اعتبار این تفاهمنامه ۳۰۰ میلیارد ریال است که به طرح های معرفی شده ازسوی صندوق صنایع دریایی وپس از بررسی و تائید در چارچوب ضوابط قانونی پرداخت خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مقدمات طرح مشترک ساماندهی کسب و کارهای خرد در بخش دریایی با رویکرد اقتصاد محلی فراهم شده است، یادآورشد: این طرح مشترک علاوه بر اشتغالزایی در سواحل شمالی و جنوبی کشور، کارآفرینان این عرصه را نیز زیر پوشش قرار می دهد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi