خودتان را برای زندگی در خانه های گنبدی آماده کنید...

 


باتوجه به شرایط اقتصادی کشور و مسکن، به نظر می رسد تا چند سال آینده باید در خانه های گنبدی زندگی کنیم؛ خانه هایی که طراحی و ساخت آنها توسط یکی از کارآفرینان برنامه میدون درحال احیا و اجراست...

ساخت ساختمان ها و مکان هایی با معماری گنبدی شکل ازدیرباز در ایران رواج داشته؛ معماری بسیاری از اماکن تاریخی همچون مسجد امام در اصفهان، مسجد جامع یزد، خانه های تاریخی کاشان، مسجد نصیرالملک، شیراز، گنبد سلطانیه در زنجان و... گواه این ادعاست. این سبک از معماری علیرغم داشتن خصوصیات ویژه ای که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد؛ رفته رفته از ایران رخت بربست و جای خود را به معماری امروزی داد. اما در چهل و هفتمین قسمت از برنامه میدون، ساختمان سازِ کارآفرینی معرفی خواهد شد که چندسالی است درحال تلاش برای احیای این نوع ساختمان سازی است؛ مهندس فرزاد روشندلی

آقای روشندلی باتوجه به مزایای این نوع سازه ها و وجود مشکلات و خلاهایی همچون گران بودن خانه های فعلی، عدم وجود امکان ساخت واحدی اضافه برروی ساختمان ها و اسکان مردم بلافاصله پس از وقوع اتفاقات طبیعی، به فکر احیای معماری گنبدی با راه اندازی کسب و کار ساخت خانه های گنبدی شکل افتاد. مقاوم بودن و آسیب ناپذیری در برابر زلزله، سیل و...، کوتاه بودن زمان ساخت، بهینه سازی مصرف انرژی های مختلف و ارزان بودن هزینه های ساخت، ازجمله ویژگی های سازه های گنبدی شکل است.

حتما بخوانید: تفکیک مصرف انرژی؛ پایانی خوش برای غائله های تلخ ساختمانی!

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با این خانه ها، مکمل بودنشان با توریسم و گردشگری است. با استفاده از این خانه های گنبدی شک هم می توان یک همراه خوب برای اقامتگاه های بومگردی پیدا کرد؛ همراهی که به راحتی و بدون هیچ محدودیتی، در سریعترین زمان ممکن (10 تا 30 روز) در مناطق مختلف با اقلیم های گوناگون ساخته می شود و علاوه بر زیبایی و ضدحریق بودن، تجربه ای خاص را به توریست هدیه می کند.  

مهندسی عمران، رشته تحصیلی آقای روشندلی در مقطع کارشناسی است. 20 سال سابقه کار در زمینه ساختمان و ساخت ماشین آلات ساختمانی نیز همچون نگینی در رزومه حرفه ای او به چشم می آید. وی به دلیل اشراف کامل به مقوله عمران و معماری و همچنین درک درست از نیاز مشتری، خانه های گنبدی خود را در سه تیپ الف، ب و ج طبقه بندی کرده:

الف) دارای حداقل امکانات و بعنوان سرپناه اولیه بعداز بحران و سپس سرپناه ثانویه و دائمی در زمان سازندگی

ب) دارای تمامی امکانات یک خانه روستایی با درب و پنجره فلزی

ج) دارای تمامی امکانات یک خانه روستایی با درب و پنجره یو پی وی سی

برنامه کارآفرینی میدون در این قسمت، به معرفی این خانه های گنبدی و جایگاه در معماری ایران می پردازد. آقای روشندلی که خود را از استان قم به استودیو میدون در تهران رسانده، آمده تا طرح کسب و کار خود را در معرض قضاوت داوران برنامه قرار دهد؛ علاوه بر آن، امیدوار است با حضور در این مسابقه بتواند گامی بلند و موثر در جهت هدف بلند خود یعنی احیای معماری و طراحی گنبدی بردارد.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای فرزاد  روشندلی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (3)

avatar

غلامرضا

ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399

برای سفارش ساخت چگونه میتوان با آقای روشندلی ارتباط برقرار کرد؟

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
چهارشنبه 13 اسفند 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24808

avatar

محمد کهوری

پنجشنبه 18 دی 1399

نماینگر و همکاری با گروه

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 20 دی 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24808

avatar

بهزاد

پنجشنبه 18 دی 1399

تماس بگیرید

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 20 دی 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24808

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi