فروش بیشتر؛ جایزه بسته بندی های نانویی به کسب و کار شما

 


دانش نانو تابه امروز توانسته دریچه های جدید را در حیطه های مختلف علمی باز کند اما شاید صنایع وابسته ای همچون بسته بندی نتوانستند آنطور که باید از این فناوری بهره مند شوند. برنامه میدون در این قسمت میزبان کسب و کار دانش بنیانی است که پای این فناوری را به صنعت بسته بندی باز کرده.

افزایش مدت نگهداری موادغذایی بدون فاسد شدن و از دست رفتن کیفیت همیشه یکی از چالش های بشری برای حمل و نقل و استفاده از محصولات غذایی بوده است. اما در جهانی که در آن فناوری نانو فرمانروایی می کند، دیگر هیچ چیز چالش نیست. برنامه میدون در این قسمت یعنی قسمت چهل و ششم، میزبان شرکت دانش بنیانی است که با استفاده از این علم حدودا 80 ساله موفق شده راه حل مناسبی برای این چالش پیدا کند؛ شرکت نانو فیدار نیکان پارس.

آزاده مرزبان به همراه حمیدرضا بیات از سال 1391، با بررسی طرحی مبنی بر ورود دانش نانو به صنعت بسته بندی موسوم به بسته بندی هوشمند، اقدام به راه اندازی این شرکت در استان قم کردند. آنها با تلاش بی وقفه ای که برای تحقیق و توسعه و تحقیقات علمی در زمینه افزایش سطح ماندگاری انواع و اقسام محصولات غذایی (نان، میوه خشک، گیاهان دارویی، سبزیجات، فرآورده های لبنی، گوشت، آب معدنی و آبمیوه) کردند، امروز موفق شدند خود را بعنوان اولین تولیدکننده بسته بندی هوشمند در کشور معرفی کنند.  

حتما بخوانید: بسته بندی؛ فروشنده ای خاموش برای محصولات شما

شرکت نیکان پارس با استفاده از متخصصین رشته های گوناگون همچون چاپ و بسته بندی، صنایع غذایی و مهندسی صنایع، ادعا دارد که می تواند با بسته بندی هوشمند موادغذایی، مشکلاتی از قبیل موارد ذیل را حل و بهبود بخشد:

  1. کنترل موادجامد محلول در میوه
  2. کنترل افت وزن
  3. نگهداری بافت میوه
  4. حفظ ویژگی های حسی مطلوب

درواقع استفاده از بسته بندی های هوشمند نه تنها برای مصارف خانگی و خرد بسیار کمک کننده است و میزان دور ریز خانوار را کاهش دهد بلکه می تواند جاده صاف کن خوبی برای صادرات محصولات فسادپذیر باشد.

نکته بارز دیگری که در کسب و کار خانم بیات و آقای مرزبان به چشم می خورد، تمرکز برروی تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ است. این دو کارآفرین با درک درست از اهمیت شناساندن کالا به مشتریان، در سایت شرکت نانو فیدار نیکان پارس، به تولیدمحتوا و توضیح درباره چگونگی کارایی بسته بندی های هوشمند پرداختند؛ موضوعی که تاثیر بسزایی در افزایش فروش خواهد داشت، چراکه زمانی مشتری رقبت بیشتری به استفاده خدمات و خرید کالا خواهد داشت که بفهمد این خدمات یا کالا چه نیازی از او را برطرف می کند.  

حتما بخوانید: سیر تا پیاز محتوانویسی را در میدون بیاموزید...

برنامه کارآفرینی میدون در این قسمت میزبان این شرکت دانش بنیان و صاحبان ریزبین اوست؛ شرکتی که توانسته با استفاده از فناوری نانو، گام بلندی در صنعت بسته بندی و صادرات محصولات غذایی و فسادپذیر بردارد.

برای حمایت از کسب و کار سرکار خانم مرزبان و جناب آقای بیات با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi