از آرایشگری تا کارآفرینی

 


میدون میزبان یک آرایشگر ایرانی خلاق و خوش فکر است؛ فردی که پس از سالها آرایشگری، امروز خود را در قامت یک صنعتگر در حوزه تولید محصولی فناور و جدید یعنی صندلی های متحرک می بیند.

برنامه میدون در این قسمت (قسمت چهل و ششم) میزبان یکی دیگر از کارآفرینان ایرانی است که با دست خالی و دانشی اندک از صنعت، پس از گذشت سالها تجربه و تحمل کاستی در صنعت آرایشگری، توانسته محصولی فناور را به همکاران خود هدیه دهد؛ آقای غلامرضا رمضانی پدید آورنده صندلی های متحرک...

او از سال 73 تا 87 در یکی از محرومترین مناطق ایران مشغول آرایشگری بود. وی همواره به این فکر می کرد که چطور می تواند مشکل ایستادن مدام یک آرایشگر را حل کند. از ایده اولیه این تجهیزات روزها گذشت تا زمانی که برادر آرایشگرش به دلیل یک تصادف، دیگر نتوانست بایستد و به کارش ادامه دهد. او با این اتفاق انگیزه ای وصف ناشدنی گرفت و شروع به پیاده سازی ایده اش در گاراژ خانه اش کرد.

کسب و کار آقای رمضانی تولید صندلی های متحرک است، صندلی های متحرکی که به صندلی اصلی آرایشگری متصل می شوند و می توانند به دور آن بچرخند. البته کار او به همین حوزه محدود نمی شود؛ او پس از چند سال وارد صنعت تجهیزات بیمارستانی و آرایشگری شد؛ با تولید محصولاتی همچون تخت ایستای برقی مورداستفاده معلولین نخاعی، وسایل ورزشی که از داخل تخت قابل استفاده باشد و صندلی مخصوص پزشکان.

حتما بخوانید: توانمندسازی معلولان، پلی به یک آینده شگفت انگیز

این کارآفرین با وجدان که کسب و کار خود را با یک دغدغه انسانی و نه مادی آغاز کرد، امروز تنها تولیدکننده این صندلی های متحرک در کشور با برند استوارطب است؛ صندلی هایی که نه تنها از ایجاد مشکلات ناشی از ایستادن زیاد همچون خستگی، اختلالات عصبی و... جلوگیری می کند بلکه امکان ورود معلولین به مشاغلی همچون آرایشگری و نانوایی را فراهم می کند، از زخم بستر بیماران محکوم به زندگی برروی تخت های بیمارستانی جلوگیری می کند و هزاران هزاران اتفاق خوب دیگر که در انگیزه و نیت کمتر کارآفرینی دخیل است. وی اعتقاد دارد این کائنات است که نیازهایش را برطرف می کند نه کسب و کاری که راه اندازی کرده...

برند استوارطب در سال 1388 به ثبت اختراع رسید. از آن روز به بعد این مجموعه آماده همکاری با تمام مخترعین و صنعتگرانی است که فکر می کنند این صندلی های متحرک می تواند وارد هر کسب و کار تولیدی همچون ..... بشود و کسب روزی را برای افراد آسانتر کند. البته صادرات و مشاوره کسب و کار نیز از دیگر فعالیت های این برند است.

برنامه کارآفرینی میدون در قسمت چهل و ششم میزبان این مرد خوش نیت و خلاق و کسب و کار به درد بخور اوست؛ کسب و کاری که هم می تواند به اشتغالزایی افرادی همچون معلولین حرکتی کمک کند و هم با صادرات گسترده، ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای غلامرضا رمضانی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi