تفکیک مصرف انرژی؛ پایانی خوش برای غائله های تلخ ساختمانی!

 


زندگی امروز زندگی آپارتمان نشینی است که غائله همیشگی و آزاردهنده آن برسر اینکه در هر ماه، هر واحد، چه قدر آب و برق و گاز مصرف کرده، بسیار آزاردهنده است. برنامه میدون در این قسمت، راهکار ختم این غائله را ارائه خواهد کرد....

برنامه میدون در قسمت چهل و ششم میزبان یک کسب و کار تفکیک کننده است! کسب و کاری که می تواند با تولید تجهیزات هوشمند اندازه گیری، ارائه خدمات اندازه‌گیری و تفکیک هوشمند کنتورهای آب، برق، گاز، تحولی باشد در مقوله مصرف انرژی در ایران؛ شرکت برون تاب انرژی (برونتاب)

حتما بخوانید: نجات قطره های آب با نانو

فارغ از نبود فرهنگ استفاده درست و بهینه از انرژی، عدم وجود سیستمی که بتواند به درستی میزان مصرف هر واحد را مشخص کند، در بالاگرفتن و تمام نشدنی بودن دعوای شارژ ماهانه ساختمان های مسکونی بی تاثیر نیست. سیستم های تفکیکی که روزانه در شرکت برونتاب مدیریت جناب آقای مهدی مراغه ای ساخته می شوند، نه تنها به از بین رفتن این چالش هر ماهه کمک خواهند کرد بلکه می توانند در آگاهی افراد از میزان مصرفشان و برنامه ریزی برای صرفه جویی نیز کمک کننده باشد.

آقای مراغه ای فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران است؛ اما برخلاف بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مهندسی که به خواندن کتب و حفظ کردن فرمول ها بسنده می کنند، دارای سالها سابقه کار در کف میدان و با شرکت های مختلف داخلی و خارجی است. نتیجه این تجربه هم، خود را در راه اندازی شرکت برونتاب در سال 2012 (91-90) نشان داد؛ مجموعه ای دانش بنیان که با دغدغه مندی در زمینه صرفه جویی انرژی و تفکیک آن، با بررسی مدل ها تفکیک و مدیریت انرژی در کشورهایی همچون کشورهای اسکاندیناوی که سردمدار این مقوله هستند، بعنوان نماینده شرکت برونتاب دانمارکی در ایران مشغول فعالیت است.

تجهیزات تولیدی در مجموعه آقای مراغه ای، تجهیزاتی هستند که با نصب برروی کنتورهای مشترک واحدهای ساختمانی، اداری و بطورکلی ساختمان هایی با بیش از دو واحد، می توانند میزان دقیق مصرف هر واحد از گاز، برق و آب را شناسایی کنند. این وسایل بدون هیچ محدودیتی در چگونگی ساختمان، برروی هرنوع تقسیم کننده انرژی (چیلر، موتور خانه، کنتور و...) قابل نصب اند و وظیفه تفکیک میزان مصرف انرژی و مدیریت آنرا را برعهده دارند. 

حتما بخوانید: ردپای کشاورزی هوشمند در مسابقه میدون

باید اشاره کرد که تفکیک انرژی از سال 1989 در اروپا بصورت اجبار در آمد. از سال 1010 و 2011 نیز در ترکیه و چین، تمامی ساختمان ها ملزم به نصب کنتورهای هوشمند آب و انرژی شدند. استفاده از این تجهیزات به مصرف بهینه انرژی سرانه منجر شده؛ مثلا همین امر باعث شده که در اروپا مصرف کاهش یابد (در بلغارستان مصرف انرژی به میزان 38 درصد بعد از تفکیک کاهش یافته است)

برنامه میدون در قسمت چهل و ششم خود میزبان این مهندس کارآفرین و کسب و کار صنعتی اوست؛ کسب و کاری که هم می تواند میزان مصرف انرژی در ایران را به حد قابل قبولی برساند و مدیریت کند و هم می تواند پایان خوشی برای دعواهای ساختمانی بر سر شارژ ماهانه باشد.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای مهدی مراغه ای با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi