گردشگری سلامت؛ مسیری نو برای کارآفرین شدن

 


برنامه میدون در این قسمت میزبان یک استارت آپ بین المللی در زمینه گردشگری سلامت است؛ حوزه ای مغفول مانده که می تواند راه جدیدی برای کارآفرینی، اشتغالزایی و درآمدزایی در کشورمان باشد.

ایران سالانه دارای 600 هزار گردشگری سلامت از نقاط مختلف جهان خصوصا کشورهای خاورمیانه است؛ اما متاسفانه تاکنون به دلیل عدم وجود سازوکارهای لازم، آنطور که باید از این ظرفیت برای درآمدزایی و اشتغال کشور استفاده نمی شود. برنامه میدون اما در قسمت چهل و یکم میزبان استارت آپی است که توانسته این حلقه را کامل کند و با ایجاد یک پلت فرم پزشکی در زمینه گردشگری سلامت، می کوشد پتانسیل های این حوزه را فعال کند؛ استارت آپی با نام مدتورایران.

راه اندازی استارت آپ را با میدون یاد بگیرید...

محمدتقی زرین کلاه صاحب استارت آپ مدتورایران است؛ پلت فرمی چهار زبانه که برای صفر تا صد نیازهای یک توریسم سلامت ایجاد شده تا با حذف واسطه ها و دلالان، خدمات بهتر و باکیفیت تری را در زمینه هایی همچون ترجمه، اقامت، محل مورد مراجعه برای درمان و... به این افراد ارائه دهد.

درحال حاضر این استارت آپ با 18 دکتر، 14 داروخانه و 15 هتل در سه شهر مشهد، تهران و شیراز همکاری می کند. ارائه خدماتش هم در زمینه های ارتوپدی، چشم پزشکی، گوش پزشکی، کاشت مو، دندانپزشکی، جراحی پلک، جراحی زیبایی بینی، جراحی پلاستیک و چند حوزه دیگر است.

ایران به دلایل متعددی ازجمله خدمات مقرون به صرفه، امکانات پزشکی در سطح کلاس جهانی، جراحان با استعداد و مجرب و خدمات سریع و در دسترس یکی از جذاب ترین مقاصد برای گردشگری سلامت در دنیاست خصوصا با نوسان ارزی در سال اخیر؛ هرچند که به دلیل نادیده گرفتن این حوزه گسترده و پولساز (درآمد حاصل از توریسم درمانی برای کشورها بیش از ۳ برابر توریسم معمولی است) کشورهایی نظیر هند، برزیل، مالزی، ترکیه، تایلند و کره جنوبی بیشترین درآمد را از این صنعت کسب می کنند. کسب و کار آقای زرین کلاه نیز از این حیث می تواند تحول شگرفی در زمینه صنعت گردشگری سلامت باشد.

برنامه کارآفرینی میدون در چهل و یکمین قسمت میزبان این کسب و کار بین المللی و طرح توجیهی آن است. کسب و کاری که به نظر بی نقص می آید اما باید منتظر بود و دید نظر داوران برنامه در رابطه با آن چیست و آیا می تواند از سد دو رقیب دیگر خود بگذرد و جایزه یک میلیارد تومانی مسابقه را ازان خود کند یا خیر.

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای محمدتقی زرین کلاه با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi