اقامت در هتلی پراز نمک؛ تجربه ای جذاب و منحصر به فرد

 


تاکنون چیزی در رابطه با هتل نمکی شنیدید؟ گردشگری مزرعه چه طور؟ این قسمت از برنامه میدون را از دست ندهید...

نمک درمانی یک روش درمانی برای بیماری های تنفسی و آلرژی هاست که زمان کشف آن به قرون وسطی باز می گردد. برخی محققان بر این عقیدند که تنفس در یک هوای نمکی می تواند راه تنفسی افراد را پاکسازی و بهبود بخشد. تاثیر نمک بر موارد دیگری همچون تسکین گلودرد، تسکین کوفتگی و روماتیسم و رفع خستگی از پاها نیز اثبات شده و قابل اعتناست. باتوجه به این مطالب، تاکنون کارآفرینان زیادی در سطح دنیا به فکر استفاده از این قابلیت و درآمدزایی با آن افتادند، یکی از این افراد آقای علی خدابخشی و همسرش است که مهمان قسمت چهلم برنامه میدون هستند.

آقا و خانم خدابخشی، زوجی میانسال و کوهنورد هستند که با تلاش و زحمتی قریب به بیست سال، توانستند یک مزرعه با نام خورشید را در دل یکی از مرتفع ترین مناطق ایران یعنی دماوند احداث کنند. در این مزرعه، افراد و گردشگران می توانند علاوه بر سپری کردن اوقاتی به دور از هیاهو و شلوغی شهر، زندگی به سبک روستایی را نیز تجربه کنند؛ مثلا شیر بدوشند، به دام ها غذا دهند، نان بپزند و.... اقامت در هتل نمکی نیز یکی از این موارد است که انگیزه افراد را برای ورود به این مزرعه بیشتر کرده؛ اقامت در اتاق هایی که سراسر پوشیده از نمک هستند، اینترنت و تلویزیون ندارند و به دلیل خنکای خود نمک سیستم سرمایشی نیز ندارند.

گردشگری مزرعه یا گردشگری کشاورزی شاخه ای نسبتا نو در صنعت گردشگری به شمار می رود که افراد معدودی در ایران مشغول به فعالیت هستند؛ شاخه ای که هرچند جدید است اما به دلیل ویژگی های منحصر به فردش قادر است تحول بزرگی در گردشگری کشورمان ایجاد کند. موضوعی که آقا و خانم بخشی به خوبی درک کرده و سرلوحه مدیریت مزرعه خورشید قرار دادند.

میدونی ها بخوانند: آشنایی با بوم گردی در صنعت گردشگری

این زوج کارآفرین مهمان قسمت چهلم برنامه میدون هستند تا هم شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی مسابقه و توسعه مزرعه و هتل نمکی شان امتحان کنند و هم شاخه گردشگری کشاورزی و مزیت های آنرا برای مردم توضیح داده و به مردم بشناسانند.

برای حمایت از کسب و کار آقا و خانم خدابخشی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

ملیحه نقشی

چهارشنبه 26 آذر 1399

سلام من هنوز موقعیت این را پیدا نکردم که حضوری برای اقامت اقدام کنم ولی واقعا مدیریت و کارفرمای بسیار عالی دارند که این مجموعه درمانی و فوق العاده تمیز با برنامه های خاص ترتیب دادند .

avatar

مهدى بادپروا

چهارشنبه 26 آذر 1399

آقاى خدابخشى وهمسرشان بسيار فعال و دوست داشتنى هستند و در كارهاى خير مشاركت زياد دارند. كاملا ميشناسمشون. باهاشون مسافرت رفتم. تورهاى گردشگرى با آنها خيلى جذاب هست. مزرعه خورشيد رو حتما خواهم رفت و از هتل نمكى مشتاقم كه استفاده كنم. 🙏🙏🙏🙏🙏❤️❤️

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi