سیاه شدن برنامه میدون با سوسک تاریکی!

 


سوسک های تاریکی را می شناسید؟ کرم های میل ورم را چه طور؟ تاکنون چیزی در رابطه با تولید پروتئین از سوسک شنیدید؟ از سود و درآمد این کسب و کار اطلاع دارید؟ این قسمت از برنامه میدون را از دست ندهید...

پس از گذشت چندین ماه از التهابات پیش آمده در جامعه به دلیل افزایش قیمت نهاده های دامی و خوراک دام که نتیجه آن شد افزایش قیمت گوشت طیور خصوصا مرغ، متاسفانه علیرغم تلاش شبانه روزی مسئولین برای رفع این مشکل، تاکنون تغییر قیمتی در بازار، حس و مشاهده نشده است. حال فارغ از رسالت مسئولین بلندپایه، در چهلمین قسمت از برنامه میدون، کسب و کاری معرفی خواهد شد که می تواند این مشکل را درزمینه تامین نهاده های پرورتئینی حل کند؛ کسب و کار پرورش کرم میل ورم یا همان سوسک های تاریکی...

حتما بخوانید: نهاده های دامی؛ زیرتیغ رانت ارزی

میل ورم ها درحقیقت کرم نیستند؛ آنها لارو (موجود نابالغ حشرات) نوعی سوسک موسوم به سوسک تاریکی هستند که فاقد هرگونه انگل و بیماری بوده و یکی از بهترین مکمل های غذایی و منابع پروتئین است. این موجودات بدون غذای زیاد و دردسر خاصی پرورش می یابند و تنها نکته ای که باید در پروسه پرورششان رعایت شود، محیط پرورش است. میل ورم ها را می توان بصورت خشک و زنده به مصرف انواع طیور و پرنده، انواع ماهی های گرم آبی و سردآبی و انواع دام های سنگین و سبک رساند و بدن آنها را با کمترین هزینه، از ماده مهمی به نام پروتئین غنی کرد.

حتما بخوانید: کم پروتئین ها در میدون

آقای سجاد باغبان ژافر، کارآفرینی است که در حوزه پرورش این پروتئین های حیوانی خالص فعالیت می کند. بعبارت دیگر او ابتدا سوسک را می خرد، با ایجاد محیطی بدون آلودگی، صدا و دود به او اجازه می دهد تا فرآیند تخم گذاری و تبدیل شدن به لارو را طی کند و به کرم تبدیل شود؛ کرمی که جایگزین مناسبی برای سویای وارداتی است. باید اشاره کرد فرآیند پرورش این کرم ها، حدودا سه ماه است.

این کارآفرین خوش فکر، درحال حاضر علاوه بر تبلیغات و شناساندن این سوسک های تاریک به دیگر کارآفرینان و فعالین اقتصادی، در زمینه آموزش، مشاوره و تامین مواداولیه این کسب و کار نیز مشغول به کار است. درحقیقت درحال حاضر مشتریان آقای باغبان یا دامدارانی هستند که از خواص این کرم ها مطلع اند و یا افرادی که تمایل به ورود این کسب و کار دارند؛ اما او این پیش بینی می کند که به زودی کارآفرینان فعال در حوزه مشاغل خانگی و همچنین فروشندگان خوراک دام و طیور به لیست مشتریان اضافه شوند.

برنامه میدون و داوران آن همیشه حامی کسب و کارهای نو و بدیع بوده است؛ خصوصا دکتر عبدالملکی. آقای باغبان ژافر نیز به کسب و کاری نو و ناشناخته ورود کرده که درصورت حمایت و توسعه حتی می تواند در زمینه صادرات و ارزآوری نیز خوش بدرخشد؛ او سوسک هایی پرورش می دهد که می توانند صنعت نهاده های دامی در ایران را متحول کنند! البته باید منتظر بود و دید نظر سایر داوران در رابطه با این کسب و کار و طرح توجیهی آن چیست...

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای سجاد باغبان ژافر با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (4)

avatar

سلطانی

یکشنبه 19 بهمن 1399

سلام لطفا راهنمایی کنید درمورد پرورش این سوسک ایا میشه برام جای شغل ودرامد بگیره

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
دوشنبه 20 بهمن 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24482

avatar

حسین بردبار

چهارشنبه 24 دی 1399

در خصوص پرورش سوسک تاریکی بنده را راهنمایی فرمایید. سپاسگزارم بردبار

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 25 دی 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24482

avatar

ابوالفضل مومنی

چهارشنبه 24 دی 1399

برای کسب کار در خانه می خواستم لطفا شماره ایشون رو می خواستم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
چهارشنبه 24 دی 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24482

avatar

خانم ذوالفقاری

دوشنبه 15 دی 1399

سلام وقت بخیر لطفا درمورد پرورش خانگی سوسک تاریکی مرا راهنمایی کنید ممنون

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
دوشنبه 15 دی 1399

سلام دوست عزیز

با میدون تماس بگیرید و با واحد مشاوره صحبت کنید تا همکارانم راهنمایی تون کنن. 

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi