نجات قطره های آب با نانو

 


نجات قطره های آب با نانو

برنامه میدون در این قسمت میزبان یکی از ابرقدرت های تکنولوژی نانو در کشور است که توانسته با کسب و کار خود انقلاب بزرگی در صنعت تصفیه آب ایجاد کند.

فناوری نانو پدیده ای است که امروزه با سرعت سرسام آوری در جهان رو به گسترش است؛ علمی که مواد را در مقیاس ۱ تا ۱۰۰ نانومتر می بیند و تقریبا دستی بر آتش علوم مختلف دارد. این تکنولوژی درتلاش است تا با ایجاد تغییر و در دست گرفتن کنترل ذرات ماده، فعالیت آنها را مجبور به فعالیت سریعتر و بهینه تر کند. در ایران (دارای رتبه هفتم جهان در علم نانو) شرکت ها و کارآفرینان زیادی پا به این عرصه گذاشتند و درحال فعالیت اند و کسب و کار خود را اداره می کنند؛ برنامه میدون در سی و هشتمین قسمت خود میزبان یکی از قدرترین آنهاست؛ شرکت دانش پژوهان صنعت نانو. این شرکت که در پارک علم و فناوری دانشگاه سهند شهر تبریز واقع شده و توسط آقای علی اکبر بابالو مدیریت می شود، در سال 98 موفق به دریافت گواهی نامه نانو و اخذ گواهی دانش بنیان گردید؛ اما چه ویژگی در این مجموعه باعث این اتفاق شد؟

این شرکت دانش بنیان که کار خود را از سال 1383 آغاز کرده، در زمینه تصفیه و بازچرخانی انواع پساب ها، حذف کدورت از آب آشامیدنی، پیش تصفیه آب دریا و جداسازی ذرات معلق آب فعالیت می کند. آنها، برای اولین بار در ایران، موفق شدند با استفاده از نانو، غشاهای سرامیکی تولید کنند که می تواند روند تصفیه و فیلتر آب را با دقت بسیار و کیفیت بی نظیری انجام می دهد. این غشاها تا قبل از این وارداتی بودند و تکنولوژی ساخت آنها تنها در دست چند کشور معدود ازجمله ایران است....

میدونی ها بخوانند: هفت پروژه هیجان‌انگیز دنیای فناوری

آب، یکی از ارزانترین اجناس در کشور است. بنابر ادعای برخی متخصصان و کارشناسان فقط در شهر تهران، بیش از ۳۰ درصد آب در سیستم انتقال درون شهری هدر می رود؛ چیزی به اندازه چندین سد بزرگ... شرکت آقای بابالو به مدیرعاملی آقای علی زبردستی و با بهره گیری از دانش علم شیمی، توانسته دستگاه های تصفیه آبی مجهز به سیستم غشای سرامیکی نانو بسازد که نه تنها از این میزان هدر رفت جلوگیری می کنند بلکه می تواند آنرا مجددا وارد جریان مصرفی کند.   

  1. خدمات پس از فروش تا 10 سال
  2. قابل استفاده در منازل و واحدهای صنعتی
  3. زمان بندی دقیق تحویل پروژه ها
  4. صدر در صد ایران ساخت
  5. کاربرد آسان
  6. حذف کامل بار میکروبی و کدورت آب آشامیدنی

شش مورد بالا، تنها بخشی از ویژگی های دستگاه تصفیه آب ساخته شده در این شرکت است. البته قابل استفاده بودن در هر شرایطی را نیز باید به این موارد اضافه کرد. بعبارت دیگر، این متخصصین خوش فکر توانستند در پکیجی با نام بحران سیار، دستگاه های خود را به گونه ای طراحی کنند که بدون نیاز به آب و برق نیز قابل استفاده باشد تا بتوان در شرایطی بحرانی همچون سیل و زلزله و همچنین در مناطق محروم از آنها برای تولید آب شرب استفاده کرد.

میدونی ها بخوانند: افزایش کارایی بذرهای گیاهی با فناوری کوتینگ

برنامه میدون در سی و نهشتمین قسمت میزبان این ناجیان آب است. کسب و کار شرکت دانش پژوهان صنعت نانو به نظر ایده آل می رسد؛ هم دانش بنیان است، هم نیاز کشور است و هم از خروج میزان قابل توجهی ارز جلوگیری می کنده اما نکته اینجاست که میدون یک مسابقه است و تنها یک کسب و کار از سه کسب و کار شرکت کننده در هر برنامه، می تواند صحنه آنرا بعنوان برنده ترک کند. حال باید منتظر بود و دید این جوانان تبریزی می توانند از پس چالش های تیم داوری برآیند و عنوان برنده این قسمت را کسب کنند یا خیر...

برای حمایت از کسب و کار جناب آقای علی زبردستی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (3)

avatar

مسعود

پنجشنبه 27 آذر 1399

با سلام جهت خرید دستگاه از ایشان به کدوم سایت باید مراجعه کرد

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 29 آذر 1399

سلام دوست عزیز

برای تهیه محصول در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24472

avatar

ایلیا

دوشنبه 24 آذر 1399

لطفا لینک سایت شون رو قرار بدید

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
ﺳﻪشنبه 25 آذر 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24472

avatar

حسین علی خلجی

پنجشنبه 20 آذر 1399

راه ارتباط با شرکت چگونه است

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 22 آذر 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/newsitem/3035

ثبت نظر جدید