بازگرداندن آخرین نفس های تلویزیون

 


چه چیزی باعث می شود تلویزیون صدا داشته باشد اما تصویر نه؟ معنی خطوط عودی روی صفحه نمایشگر تلویزیون چیست؟ فلت چیست و چه کاربردی در صفحه نمایشگر دارد؟ آیا می توان فلت تلویزیون ها را تعویض کرد؟

تمام نمایشگرهای دیجیتال همچون تلویزیون، موبایل، تبلت و... دارای نوعی مدارالکتریکی به نام فلت هستند؛ این مدار تصاویر را از دیتا دریافت و برروی پنل (صفحه نمایشگر) نمایش می دهند. فلت ها ممکن است به دلایل متفاوتی همچون کار کردن زیاد، آب خوردگی، ضدعفونی شدن با الکل و... دچار سوختگی و یا ضعف عملکرد شوند که دراینصورت راهی جز تعویض آنها وجود ندارد. تا اینجا مشکلی نیست؛ ولی مشکل اینجاست که که تمام دستگاه های تعویض فلت یعنی ماشین بندینگ (Bonding Machine) وارداتی هستند. برنامه میدون اما در سی و هفتمین قسمت از فصل دوم خود میزبان کارآفرینی است که توانسته برای اولین بار در کشور، این مشکل را در شرکتش با نام احسان الکترونیک جزیره قشم حل کند؛ آقای علیرضا خسروی مهر.

آقای خسروی با ساخت این دستگاه ها در داخل ایران، نه تنها توانسته از خروج سالیانه چند ده هزار میلیارد ارز جلوگیری کند بلکه درحال فروش محصولی باکیفیت به مشتریان خود است؛ محصولی صد درصد ایرانی که دارای یک سال ضمانت نیز هست.

میدونی ها بخوانند: نجات کسب و کار در دوران رکود با شناخت مشتری

اگر تلویزیون صدا دارد و تصویر ندارد، قسمتی از تصویر صفحه نمایش تیره است، یک رنگ غیرعادی برروی تصویر ظاهر شده و یا تصویر صفحه نمایش دارای خطوط عمودی است؛ یعنی فلت تلویزیون درحال کشیدن آخرین نفس هایش است و باید به سرعت تعویض شود البته گاهی اوقات این مشکلات آنقدر عمیق و جدی می شوند که تعویض فلت جوابگو نیست و باید کل صفحه نمایش تعویض شود. علی ایحال اگر مشکل با تعویض فلت قابل حل شدن باشد، دستگاه های ماشین بندینگ این کار را با استفاده از حرارت و فشار هوا انجام می دهند و صفحه نمایش را مجددا سرپا می کنند!!

میدونی ها بخوانند: ساخت ماشین آلات نان بستنی

آقای خسروی مهر خود را از شهرستان شیراز به استودیو برنامه میدون در تهران رسانده تا طرح کسب و کار خود را که عمدتا در رابطه با تلویزیون های LED است، در قسمت سی و هفتم این برنامه در معرض قضاوت تیم داوری قرار می دهد. او به میدون آمده تا شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی آن امتحان کند، جایزه ای که اگر نصیبش شود می تواند انقلاب بزرگی در صنعت تعمیرات تلویزیون کشور ایجاد کند.

برای تهیه دستگاه ماشین باندینگ از این کارخانه و حمایت از کسب و کار جناب آقای علیرضا خسروی مهر با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (4)

avatar

نظرئ

یکشنبه 17 اسفند 1399

تلوئزئون سونئ 40ائنچ ضربه دئده لطفا راهنمائ کنئد

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 17 اسفند 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24427

avatar

یاسر

پنجشنبه 18 دی 1399

سلام.lcd sony دارم خطوط عمودی روی صفحه افتاده.واسه تعمیر چکار کنم؟

avatar

محمد

جمعه 12 دی 1399

سلام کجا باید درخواست همکاری ثبت کنیم ،یکم بیشتر راهنمایی کنید

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 13 دی 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/24427

avatar

سید مهدی فاضل زاده

پنجشنبه 4 دی 1399

سلام تلویزیون 55اینچ به مشکل خورده لطفا برای تعمیر راهنمایی کنید

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi