از خانه ملت تا خانه ملت!

 


به بهانه روز مجلس شورای اسلامی؛ نمی توان نقش بی بدیل نمایندگان خانه ملت در ایجاد و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی پ را نادیده گرفت و تمام قصور را متوجه دولتی ها دانست...

۱۰ آذر، سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس، با تصویب مجلس شورای اسلامی، روز مجلس نامگذاری شده است. مجلس شورای اسلامی، یکی از حیاتی ترین عرصه‌های خدمت و سنگرهای دفاع از منافع ملی است. مجلس باید به عنوان رأس امور (به گفته امام خمینی (ره))  با قدرت تمام، هرقدر که به فکر برنامه‌های دولت هم حزب خود است (در برخی مواقع هم کوبیدن دولت مخالف)، به فکر پیشگیری از کجروی‌ها، ورود پول‌های کثیف و مقابله با نمایندگانی که از 4 سال، حداقل نزدیک به 4 سال را در ساختمان زیبای بهارستان در خواب می‌گذرانند، باشد؛ افرادی که در بدترین شرایط معیشتی، بدون ‌توجه به مصلحت جامعه و نیازهای حیاتی مردم، به دنبال سلفی گرفتن با خانمی چشم آبی هستند که منافع ملت را پایمال کرده است...

اگر از مسئله بیماری فراگیر کرونا و نحوه مدیریت آن توسط مسئولین بگذریم، مشکل اصلی امروز جامعه و عامه مردم ما، مشکل اقتصادی و گذران آبرومندانه زندگی است. مشکلی که تنها مربوط به امروز نیست؛ سالهاست دولت‌های مختلف با روح و روان مردم بازی می‌کنند و جز ارائه مشتی آمار و ارقام، اتفاق جدید و مطلوبی را برای جیب آنها رقم نمی زنند. اما دلیل اینکه امروز بر این مسئله بیش از همیشه تاکید می‌شود، شرایط بسیار سخت و عملا بحرانی اقشار مختلف (البته بجز 4 درصدی ها) است؛ مردم سه دهک پایین جامعه، درحال حاضر حتی به نان شب خود محتاج اند و درحال دست و پنجه نرم کردن با مسائل بسیار سخت اقتصادی و معیشتی هستند. باید اشاره کنم که این موضوع مطلبی تازه یا غیرقابل لمس نیست؛ تنها کافی است یکی از این شب های سرد پاییزی، به منطقه های پایینِ شهر تهران سری بزنید تا بتوانید به راحتی و با وضوح فول اچ دی، رگه های فقر را مشاهده کنید. بنابراین اگر می‌گوییم امروز مشکل اساسی مردم اقتصاد است، سخن از سر سیاسی‌کاری و بر ضد نظام حرف زدن نیست.... اما سوال اصلی اینجاست که نقش نمایندگان خانه ملت در ایجاد و حتی تداوم این شرایط چیست؟ آنها چه کردند؟

آن بخش از فشارها و تحریم‌ها که از خارج کشور و بوسیله دشمن اعمال می‌شود، برای مردم‌ کاملا قابل فهم و حتی قابل تحمل است؛ اما آنچه که مورد اعتراض قشر متوسط و ضعیف جامعه است و اتفاقی همچون آبان سال 98 را به بار آورده، بخشی است که درحال تغذیه از داخل و درون کشور است. موضوعی که نمایندگان مجلس بعنوان نمایندگان بی واسطه مردم، باید بیش از هر چیز دیگری برروی آن حساس باشند و با وضع قوانین کارشناسی شده و عمل به وظیفه پرسش گری از خادمان قوه مجریه، برای بهبود و تغییر آن تلاش کنند. از سوی دیگر گفته می شود فساد ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی جامعه است؛ بسیارخب، حالا و با شکل‌گیری مجلس جدید (و به قول معروف انقلابی)، بیش از هر زمان دیگری وقت مبارزه با فساد و مفاسد اقتصادی است...

میدونی ها بخوانند: قوانین قدیمی؛ بلای جان کارآفرینان ایرانی

بدون تعارف و اغراق، بزرگترین توقع، خواسته و انتظار مردم ایران از نمایندگان، رسیدگی به وضع اقتصادی و معیشتی و مبارزه با جریانات مخرب و دست‌های آلوده افراد و جریاناتی است که بعضا در بسیاری از مناصب و مراکز حساس حکومتی نفوذ کرده و دانسته یا ندانسته، نقش پیاده نظام دشمن را بازی می‌کنند. امید است که این خواسته به حق مردم، مورد توجه نمایندگان محترم مستقر در خانه ملت قرار گیرد و بجای شعار دادن و تلاش برای کسب سکویی بالاتر نظیر ریاست جمهوری 1400، بیش از پیش به فکر ملت و سفره های خالی که در خانه ملت انداخته می شود، باشند.

نوشته شده توسط: دکتر مجید فرومدی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi