بسته بندی؛ فروشنده ای خاموش برای محصولات شما

 


در دنیای امروز اگر اهمیت بسته بندی محصول بیش از خود آن نباشد، قطعا کمتر نیست؛ خصوصا در حوزه هایی مانند بازاریابی و فروش...

بسته بندی معروف به فروشنده خاموش است؛ فروشنده ای که در سکوت، با مشتری یا خریدار حرف می زند و او را متقاعد می کند تا بخردش... اما متاسفانه بسیاری از کارآفرینان، این فروشنده را جدی نمی گیرند و سعی می کنند بیشتر روی بالا بردن کیفیتشان تمرکز کنند. واحد دوره های آموزش سایت میدون، دوره های متعددی در این زمینه تدوین کرده تا توجه افراد را به ضرورت بسته بندی معطوف و آنها را از تاثیرات بسته بندی در افزایش فروش و بازاریابی آگاه کند.   

بسته بندی و بازاریابی

صنعت بسته بندی و طراحی آن، یکی از ابزارهای مهمی است که می‌تواند نقش اثرگذاری در بازاریابی محصول ایفا و استراتژی فروش را متحول کند. بعبارت دیگر یک بسته‌بندی مناسب می‌تواند کمیت و کیفیت کالا را (از مرحله تولید تا مرحله مصرف) حفظ کند که این موضوع در تصمیم گیری مصرف کننده بسیار مهم است. بعنوان مثال اگر حمل و نقل کالایی برای مشتری دشوار باشد و یا استحکام بسته بندی اش پایین، مطمئنا آنها محصولات برندهای دیگر را انتخاب خواهند کرد.

میدونی ها بخوانند: بسته بندی تان را خوب کنید، فروشتان زیاد می شود!

بسته بندی و هویت

بسته بندی فی الواقع هویت یک کالاست؛ هویتی که با هوشمندی می تواند حس اعتماد و وفاداری را در مشتریان ایجاد کند؛ این موضوع یعنی فروش، درآمد و نهایتا سود بیشتر برای تولیدکننده. برای قدم گذاشتن در مسیر هویت سازی اصولی بسته بندی، توصیه و نکته زیاد است اما چند مورد از مهمترین آنها را می توان موارد ذیل دانست:

  1. انتخاب رنگ و فونت مناسب: سعی کنید رنگ نوشته با رنگ زمینه بسته بندی متفاوت باشد تا جلب توجه کند.
  2. سادگی: سعی نکنید بسته بندی محصولاتتان را زیادی شلوغ کنید؛ به یاد داشته باشید که زیبایی هیشه در سادگی است.
  3. صداقت: مهمترین اصل در یک بسته بندی خوب، صداقت است؛ سعی کنید محصولتان را دقیقا همان چیزی که هست نشان دهید و از فریب مشتری بپرهیزید.
  4. آسانی: سعی کنید بسته بندی تان هم آسان باز شود و هم بتوان آسان حملش کرد.

کرونا و بسته بندی

امروزه با توجه به حاکمیت بیماری کرونا در ایران و جهان، بسته‌بندی اجناس خصوصا مواد غذایی، بیشتر از گذشته مورد توجه عموم قرار گرفته؛ اکثر افراد جهت رعایت موارد بهداشتی، ترجیح می‌دهند مواد غذایی بسته‌بندی شده را خریداری کنند و از مصرف اجناس فله ای بپرهیزند... پس این می تواند یک نکته طلایی باشد برای کارآفرینانی که تا امروز بسته بندی محصول و بهبود آنرا جدی نگرفته و در اولویت قرار ندادند.

میدونی ها بخوانند: ترفندهای افزایش فروش کسب و کار در برابر کرونا

بسته بندی و ایران

هرچند که اساسا صنعت بسته بندی در ایران، جای کار و فعالیت بسیاری دارد اما نباید فراموش کرد که این صنعت، نسبت به گذشته روند صعودی خوبی را در کشور تجربه کرده است. عوامل متعددی هم برای این اتفاق وجود دارد که ازجمله آنها می‌توان به تغییر سبک زندگی، تمایل افراد به مصرف مواد غذایی آماده و منجمد، افزایش قدرت خرید و ... اشاره کرد. اما همانطور که اشاره شد، بسته بندی همچنان حوزه ای بکر برای راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی است که می تواند اشتغال را نیز متحول کند.

پس پیشنهاد می کنیم زمان را از دست ندهید و با مراجعه به قسمت دوره های آموزشی سایت میدون، دوره های مختلفی را که در زمینه بسته بندی تدوین شده بررسی و شروع به کار کنید. اگر در میانه کار هستید و به مشاوره نیاز دارید هم می توانید با مراجعه به کلینیک مشاوره، از تجربیات متخصصین این حوزه بهره مند شوید و موفقیت خود را تضمین کنید...

نوشته شده توسط: مجید فرومدی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi